Укус бджоли: симптоми та що робити, аби цього уникнути
Літній період — небезпечний на укуси тварин та комах. Вкусити можуть ящірки, змії, павуки, бджоли, шершні, оводи, мухи тощо.
Одним із неприємних та небезпечних моментів в цей період є укус бджоли.Якщо у вас немає алергії на бджолиний токсин або ви не маєте ознак важкої алергічної реакції-то зазвичай укус обмежується тимчасовим болем, почервонінням, та свербінням. Якщо ви страждаєте на алергію-це може бути небезпечно!
Якими є симптоми укусу та що робити, якщо вкусила бджола?

Симптоми укусу
Укуси бджіл можуть викликати різні реакції, починаючи від тимчасового болю та дискомфорту і закінчуючи тяжкою алергічною реакцією.

Легкий тип реакції
У більшості випадків симптоми бджолиного укусу незначні і включають:

У більшості людей набряк та біль проходять протягом декількох годин.

Помірний тип реакції

Зазвичай помірні реакції проходять протягом 5-10 днів.

Сильний тип реакції

У деяких поодиноких випадках укуси бджіл можуть викликати небезпечну для життя алергічну реакцію, яку називають анафілаксією. Це відбувається коли ваша імунна система надмірно реагує на тригер алергії. Симптоми можуть з’явитися протягом однієї -декількох хвилин або навіть через півгодини.

Профілактика

Якщо все ж вас вкусила бджола, то:

Якщо у вас вже була важка алергічна реакція на укус комах, носіть із собою мінімальний набір медикаментів для надання першої допомоги. Не займайтеся самолікуванням. Зверніться до лікаря, він може підібрати необхідні препарати і дози з урахуванням можливих ризиків і протипоказів.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test