Епідемічний нагляд за холерою – Ігор Кузін
За два тижні червня Центрами контролю та профілактики хвороб МОЗ України з 1874 пацієнтів із гострими кишковими інфекціями на наявність холери було обстежено 545 осіб. В жодному з досліджених зразків не було виявлено холерних вібріонів.
Описание: ✅Окрім обстеження хворих, також проводиться і дослідження зразків навколишнього середовища. Так, за цей період було досліджено понад 550 проб прісної води, 47 проб морської води та 215 проб стічної води. За результатами досліджень холерних вібріонів виявлено не було.
Описание: ✔️Загалом за другий тиждень червня вдалось дослідити у майже 4 рази більше проб об’єктів довкілля, ніж тижнем раніше.
Нагадаю, що джерелом збудника холери є людина, яка сама є носієм вібріонів. Найчастіше вона передається під час вживання забрудненої води, овочів, фруктів, їжі, яку готувала інфікована особа, у разі купання у заражених водоймах і через побутові контакти.
Ефективними щодо запобігання захворюванню холери є такі заходи:
Описание: дотримання гігієни рук та продуктів харчування;
Описание: очищення та миття зон приготування їжі та посуду безпечною водою з мийним засобом, а також їх повне висихання перед повторним використанням;
Описание: кип’ятіння води упродовж щонайменше хвилини (навіть якщо йдеться про воду для миття рук);
Описание: використання (за можливості) бутильованої води;
відмова від купання у неперевірених водоймах.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test