Все що треба знати про дифтерію!

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передавання, що характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок.
Збудник дифтерії - токсигенні штами коринебактерії дифтерії (Corynebacterium diphtheriae, Corynebacterium ulcerans та Corynebacterium pseudotuberculosis).
Протягом останніх дев’яти років в Україні щорічно реєструюються поодинокі випадки дифтерії. В Чернівецькій області дифтерія не проявляла себе вже більше 10 років, проте спалах дифтерії в Львівській області 27 вересня 2022 року доводить, що небезпекою дифтерії не варто нехтувати.
Джерелом дифтерійної інфекції є людина. Інкубаційний період дифтерії становить від 2 до 14 днів.
Симптоми:

В більшості випадків дифтерія перебігає у вигляді інфекції верхніх дихальних шляхів, але існують і інші рідкісні форми дифтерії такі як дифтерія носа або дифтерія шкіри.
В важких випадках можуть виникати ускладнення:

Як можна заразитися?
Дифтерія передається найчастіше повітряно-крапельним шляхом, факторами передавання можуть бути об’єкти приміщень або предмети побуту. Дифтерійна паличка, передається від людини до людини під час кашлю або чхання на дистанції до 1 метра. У зовнішньому середовищі  збудник може зберігатися до 15 діб.
Контактними особами вважаються особи, що перебували у тісному контакті з випадком дифтерії протягом останніх 14 днів до виникнення симптомів.
Профілактика:
Основою для профілактики дифтерії є вакцинація в дитячому і дорослому віці згідно календаря щеплень.
Згідно з національним Календарем профілактичних щеплень, дітей вакцинують в 2, 4, і 6 і 18 місяців полівакциною АКДП (кашлюк, дифтерія і правець). Надалі ревакцинацію проводять в 6 і 16 років відповідно вакциною АДП (дифтерія, правець) і ревакцинують дорослих кожні 10 років.
Завдяки вакцинації захворюваність на дифтерію значно зменшилася за останні декілька десятків років, тому нею не можна нехтувати!
При перших проявах дифтерії НЕГАЙНО звертайтеся до лікаря. Не займайтеся самолікуванням.

 

 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
COVID-19
Контакти
Атестація
Плани роботи
Паспорт бюджетної програми