Все, що треба знати про коросту!

Коро́ста (лат. scabies) — інфекційне паразитарне захворювання шкіри, яке викликається коростяним кліщем і супроводжується свербінням, розчухуваннями на шкірі, папульозними висипами.
Щороку у світі реєструють до 300 млн випадків корости. Ця хвороба також актуальна і в Чернівецькій області, де за 8 місяців 2022 року було виявлено 70 випадків корости, в тому числі 30 випадків серед дітей.
Кліщі мають мікроскопічні розміри (0,2 мм) і невидимі незброєним оком, паразитують у верхніх шарах шкіри людини,  де живляться кров’ю, прокладають ходи і відкладають яйця.  Самка відкладає щодня від 2 до 3 яєць. Тривалість життя дорослих особин – від одного до двох місяців.
Як можна заразитися?
Коростяні кліщі передаються від людини до людини при безпосередньому контакті (сон в одному ліжку або статеві контакти) або через одяг, рушники, рукавички, іграшки, предмети побуту (наприклад постільна або натільна білизна). Після перенесення на шкіру кліщі негайно починають прогризати ходи в поверхні шкіри, що супроводжується свербінням.
Симптоми:

Свербіж турбує не тільки на тих ділянках тіла, де заглиблюються кліщі, а й рефлекторно на інших. Він поступово посилюється з кожним днем і може набути поширеного характеру.
Позбавлення від корости
При виявленні зазначених симптомів необхідно звернутися до лікаря.
В осередку корости проводиться камерна дезінфекція. При камерній дезінфекції постільних речей, ковдр, матраців, подушок, верхнього одягу, взуття та інших речей  відбувається знищення всіх синантропних комах і в тому числі коростяних кліщів.
Щоб не заразитися коростою, слід дотримуватися правил особистої гігієни: регулярно митися, змінювати білизну, систематично прати та прасувати одяг, не користуватись спільною білизною, не спати на одній подушці, не використовувати один рушник, і не носити чужий одяг.

 

 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
COVID-19
Контакти
Атестація
Плани роботи
Паспорт бюджетної програми