Все що треба знати про лямбліоз!

Лямбліоз – інфекційне захворювання, що протікає у вигляді дисфункції кишечника та збудником якого є лямблії (паразити Giardia lamblia). Найчастіше лямбліоз діагностують у дітей віком до 5 років та в дорослих 30-40 років. Інфікування відбувається при споживанні термічно не оброблених харчових продуктів, води, а також через недотримання гігієни рук.
За 10 місяців 2022 року в Чернівецькій області лямбліозом захворіло 39 осіб, з них 35 дітей. В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року відбулося зростання рівня захворюваностіна 15 випадків.
Симптоми лямбліозу:
-ниючі болі навколо пупка або у верхніх відділах живота;
- здуття живота;
- нудота;
- спазми в животі;
- закреп або пронос;
- загальна слабкість;
- погіршення апетиту;
- регулярні головні болі;
- погіршення якості сну;
-втрата ваги та зневоднення;
- можливий розвиток астено-невротичного синдрому у вигляді дратівливості,підвищеної нервової збудливості, плаксивості, втомлюваності;
- може спостерігатися алергічний синдром, який проявляється дерматитом, кропив'янкою, бронхіальною астмою, астматичним бронхітом.
У деяких людей хвороба може протікати безсимптомно.
Можливі ускладнення лямбліозу:
1. Запалення слизової дванадцятипалої кишки (дуоденіт).
2. Запальне ураження слизової шлунку (гастрит).
3. Порушення всмоктування та травлення в тонкому кишечнику.
Для того, щоб чітко встановити лямбліоз, перш за все, потрібно підтвердити наявність лямблій в організмі (дослідження калу під мікроскопом) або серологічну діагностику (аналіз крові на виявлення антигенів G. Lamblia.)
Пропонуємо декілька простих порад, які допоможуть уникнути зараження лямбліями в побуті:

  1. Перед прийомом їжі термічно обробіть продукти та дотримуйтеся всіх необхідних заходів, щоб у продукти не потрапили хвороботворні мікроби, цисти і яйця паразитів. Привчіть дитину користуватися лише чистими приборами.
    2. Перед прийомом їжі, після прогулянки, гри з тваринами, відвідування туалету обов’язково мийте руки з милом і до такого правила привчіть дитину.
    3. Вчасно підстригайте нігті, відучіть дитину від шкідливої звички їх гризти, обсмоктувати пальці, ручки, олівці, іграшки та інші предмети.
    4. Забороніть дитині кликати тварин до обіднього столу й місця, де готується їжа. Ні в якому разі не дозволяйте дітям гратися з бездомними тваринами.
    5. Не вживайте воду з відкритих водойм (кип’ятіння руйнує цисти).


Якщо ви запідозрили симптоми лямбліозу в себе чи у своєї дитини, зверніться до сімейного лікаря!

 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test