ЯК ПРАВИЛЬНО ПРАЦЮВАТИ ОНЛАЙН, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗІР

Якщо безперервно працювати онлайн і не слідкувати за здоров’ям очей, можуть виникнути ускладнення у вигляді неконтрольованої сухості ока, кон’юктивіту, тобто запалення його слизової оболонки, або кератиту – запалення рогівки.
РОБІТЬ П’ЯТИХВИЛИННІ ПЕРЕРВИ ЩО 45 ХВИЛИН. Якщо відводити очі від комп’ютера або телефона хоча би на п’ять хвилин, можна зменшити напруженість ока та його втомлюваність. Це позитивно відобразиться на стані очей, і вони не будуть сильно перенапружуватися.
ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЗВОЛОЖУЮЧІ КРАПЛІ ДЛЯ ОЧЕЙ.
Через те, що ми рідше моргаємо – очі виробляють менше сліз. Через те, що очі виробляють менше сліз – рогівка пересихає. Через те, що рогівка пересихає – може виникнути цілий ряд проблем, починаючи від синдрому сухого ока, закінчуючи кон’юнктивітом і іншими інфекційними захворюваннями.
ЯКІСНЕ ОСВІТЛЕННЯ І ЯСКРАВІСТЬ МОНІТОРУ.
Важливе значення має рівень яскравості монітору. Екран не повинен бути яскравішим, ніж освітлення довкола. Якщо ви часто працюєте в таких умовах, краще або збільшити кількість світла в кімнаті, або зменшити яскравість дисплею.
ДИСТАНЦІЯ МІЖ ВАМИ ТА МОНІТОРОМ
Недостатньо просто купити монітор, який підтримує функції зменшення навантаження на зір, важливо також правильно його розмістити. Сміливо розташовуйте монітор на комфортній для вас відстані, так, щоб не доводилось мружитися, вдивляючись в дрібний шрифт. Особливо це важливо для дисплеїв з високою роздільною здатністю та маленькою діагоналлю.
Якщо ви працюєте в телефоні, то його потрібно тримати на комфортній відстані – близько 30–45 сантиметрів від очей.
ВИКОНУЙТЕ ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ.
Під час п’ятихвилинних перерв від девайсів ви можете зробити гімнастику для очей, яка допоможе їх розслабити й зменшити ризик розвитку комп’ютерного синдрому.
НЕ ЗАБУВАЙТЕ ВМИКАТИ СВІТЛО.
Дуже важливо працювати в освітленому приміщенні, оскільки в темряві зорова та нервова система напружуються сильніше, аніж зазвичай. Тому що, коли довкола темно й світло випромінюється лише від екрана гаджета, у людини перенапружується сітківка та можуть виникати головні болі. Якщо вам потрібно працювати вночі, краще ввімкнути світло довкола.
СИДІТЬ РІВНО.
Коли людина нахиляється до ноутбука чи планшета, то напружує спину й голову, через що може виникнути спазм судин. А він, зі свого боку, може викликати зниження зору.
Якщо виконувати всі ці пункти щодня, то робота за комп’ютером чи телефоном буде проходити максимально комфортно для людини.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test