Гепатит А: як уберегтись?
В Чернівецькій області за 6 місяців 2022 року зареєстровано 1 випадок вірусного гепатиту А. Останній спалах вірусного гепатиту А відбувся в 2007 році, коли захворіло 187 осіб.

ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ ГЕПАТИТ А
Гепатит А захворювання печінки, спричинене вірусом. Найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитись гепатитом А через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини.
В домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит А часто називають хворобою брудних рук.
Вірус гепатиту А також може передаватись при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

СИМПТОМИ ГЕПАТИТУ А:
Інкубаційний період гепатиту – 14–28 днів.
Симптоми гепатиту А можуть проявлятись як у легкій, так і у важкій формі. Найчастіше це:

При гепатиті А не завжди проявляються абсолютно усі симптоми, вказані вище. У інфікованої людини може бути абсолютно нормальна температура тіла чи звичний колір сечі.
Симптоми гепатиту А значно частіше проявляються у дорослих, аніж у дітей. Більше того, у дітей до 6 років дуже часто відсутні будь-які симптоми гепатиту А, а жовтуха розвивається лише у 10%.
У дорослих симптоми проявляються у більш складній формі, а жовтуха з’являється у 70% випадків. Важка форма хвороби і летальні наслідки найчастіше фіксуються у осіб, яким понад 65 років.

ГЕПАТИТ А: ХТО В ЗОНІ РИЗИКУ
Найчастіше гепатит А з’являється у дітей раннього віку. Однак захворіти може кожен. Основні фактори ризику – це погані санітарні умови, відсутність очищеної води, проживання з інфікованою людиною, сексуальні контакти з людиною, у якої гостра форма гепатиту А, поїздки в райони з високою епідемічністю.

ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ А
Оскільки гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом, то перш за все вберегти від хвороби допоможе дотримання санітарних норм.
1. Правила особистої гігієни. Обов`язково мийте руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.
2. Споживайте чисту воду.
3. Ретельно мийте овочі та фрукти перед вживанням.
4. Не займайтеся самолікуванням. Лише лікар може підтвердити діагноз гепатиту А і надати рекомендації щодо лікування.

В Україні зареєстрована вакцина проти вірусного гепатиту А, яка може надати додатковий захист проти цієї інфекції.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test