Як працювала вірусологічна лабораторія ЧОЦКПХ під часу піку захворюваності на COVID-19

     Пік захворюваності на COVID-19 припадав на кінець січня, початок лютого. В цей час вірусологічна лабораторія Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України отримувала значне навантаження на дослідження зразків.
Про кількість ПЛР- досліджень та навантаження інформує Оксана КІРІЯК - завідувачка лабораторії молекулярно-генетичних досліджень та вірусології ДУ “ЧОЦКПХ МОЗ України”.

    “Максимальна спроможність нашої лабораторії до опрацювання ПЛР-зразків складає 3,5 тисячі, проте під час останньої хвилі її перевершили, бо у жодну попередню не мали такого навантаження. Через поширення високозаразного штаму «Омікрон», порівняно з 2021 роком кількість зразків для досліджень наприкінці січня – у лютому 2022 року зросла дуже суттєво. Щодня отримували їх по 4-4,8 тисячі. Працювали з великим перевантаженням, фактично із ненормованим робочим днем, оскільки затримувалися на роботі і до 22-ї, і до 23-ї години, доки не опрацьовували всі отримані того дня зразки. - каже Оксана КІРІЯК, завідувачка лабораторії молекулярно-генетичних досліджень та вірусології ДУ “ЧОЦКПХ МОЗ України”. - Люди працювали на межі сил, бо для роботи позмінно не вистачало кадрів. Тому у періоди найбільшого напруження нам допомагали колеги з інших наших лабораторій, за що їм дуже вдячні.”
На сьогоднішній день маємо спад захворюваності, відтак за добу опрацьовується по 1,5 тисячі зразків. Якщо 2020 року це був великий показник, то сьогодні – середня завантаженість


 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test