Як покращити собі настрій?
Серотонін — це гормон "хорошого настрою". Його викид в організмі призводить до покращення настрою та рухової активності. Серотонін бере участь у багатьох функціях організму, таких як харчова поведінка, сон, циркадні ритми, пам'ять, навчання, поведінка, сприйняття болю.
Темний шоколад, горіхи, фініки, банани, помідори, цитрусові, морська риба та ікра, сир, спорт, масаж, медитація та нові враження призводять до деякого емоційного підйому. Це свого роду натуральні антидепресанти. Синтез серотоніну в організмі стимулюється завдяки сонячному світлу. Саме тому багато хто відчуває емоційне падіння, якщо веде нічний спосіб життя, або живе у місця з довгою зимою.
Ендорфіни виробляються організмом у відповідь на стрес з метою зменшити біль. Вони зв'язуються з так званими опіатними рецепторами, пригнічують біль та викликають ейфорію. Тому ендорфіни — це гормони, які підвищують почуття радості, покращують настрій та підвищують відчуття щастя.
Едрорфіни виділяюсь під час фізичних навантажень та танців. Також підвищити рівень ендорфінів можна за допомогою медитації, сміху, прослуховування музики, творчості, масажу чи статевого акту.
Дофамін є елементом "системи винагороди" мозку. Дофамін грає роль хорошого мотиватора для людини, спонукаючи його до активних дій. Виробляється він тоді, коли людина захоплюється своїми діями, здійснює мрії, коли відчуває закоханість. Також стимулює вироблення дофаміну заняття своїм хобі, спортом, масаж, прослуховування улюбленої музика, медитація, гарний сон та вживання наступних продуктів: яйця, боби, горіхи, банани, буряка, арахіс, оливкова олія, курка або риба.
Можна почати з простого, щоб підвищувати рівень цього гормону — вживання їжі із задоволенням і щодня займатися тим, що приносить задоволення, маленьку винагороду.
Попереду на нас чекають вихідні, тому є сенс запланувати собі їх таким чином, щоб підвищити рівень перерахованих вище гормонів.