8 червня – Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку

Пухлини головного мозку можуть виникнути у людини будь-якого віку. Серед причин розвитку пухлин головного мозку є генетична схильність організму та вплив онкогенних вірусів. Також розглядають вплив іонізуючого випромінювання та хімічних канцерогенів.
Симптоми пухлини головного мозку різняться залежно від типу, розміру і точного розташування.
У близько 50% людей з пухлинами головного мозку є головний біль. Це відбувається через тиск новоутворення на чутливі нерви і кровоносні судини. Варто звернути увагу на прогресуючий постійний біль, який не схожий на мігрень, біль під час тренування, кашлю або зміни положення тіла, який на своєму піку супроводжується блювотою або неврологічними симптомами.
Не завжди головний біль означає наявність пухлини головного мозку. Він може виникати й з інших причин: пропущеного прийому їжі, недосипання, інсульту тощо.
Судоми виникають, коли пухлини порушують передачу електричних імпульсів між нервовими клітинами, перериваючи або посилюючи їх. Залежно від розташування новоутворення, судоми можуть виникати в кінцівках: руці або нозі у вигляді посмикувань, або у всьому тілі (загальні судоми), які супроводжуються втратою свідомості. Більшість людей з пухлинами головного мозку відчувають як мінімум один судомний напад.
Психічні порушення. Порушується пам’ять і увага, хворий стає неуважним, дратівливим, змінюється характер. Тяжкість симптомів залежить від величини і локалізації області ураження. Симптоми коливаються від неуважності до повної втрати орієнтації у часі, просторі та власної особистості.
Втрата пам’яті. Проблеми з пам’яттю можуть бути пов’язані з пухлиною в лобній або скроневій ділянці. Новоутворення в лобній або тім’яній ділянці впливають на міркування і прийняття рішень.
Ці прояви також можуть бути побічним ефектом хіміотерапії, опромінення або інших методів лікування раку.
Втома, слабкість і виснаження. Характерні ознаки пухлин незалежно від локалізації. Відчувається сильна фізична втома, яка не проходить після сну та відпочинку. Із ростом новоутворення сон може бути значно довшим і навіть серед дня. Втома часто супроводжується апатією, дратівливістю, депресією або негативними почуттями до себе та інших.
Нудота і блювання. Не залежать від прийому їжі і після фіналу не приносять полегшення. Особливо слід звернути увагу на ранкову нудоту або блювотні позиви, які виникають під час зміни положення тіла.
Слабкість і оніміння. Деякі пухлини головного мозку викликають оніміння або поколювання рук і ніг, переважно на одній стороні тіла.
!!! Якщо у людини є деякі із перерахованих вище симптомів, це не обов’язково означає, що у неї новоутворення головного мозку. Такі симптоми супроводжують багато інших станів.
Важливо вчасно і правильно поставити діагноз у лікаря. Тому слід записатися на прийом до фахівця. Визначення причини симптомів є першим кроком до отримання необхідного лікування.


 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test