Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога
У розпал грибного сезону з метою здійснення профілактичних заходів серед населення, Державна установа «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» вкотре попереджає про небезпеку отруєння грибами.
          З початку   року на території  Чернівецької області  було зареєстровано 5 випадків отруєння грибами у побуті, внаслідок яких отруїлось 9 людей. Перший випадок був зареєстрований  в лютому поточного року внаслідок якого отруїлось 2  людей (сім’я). Отруєння було викликане вживанням - власноруч заморожених, варених грибів - глив (вешенки), інші 3 випадки були зареєстровані в серпні поточного року, внаслідок яких отруїлось 3 людей, викликані вживанням печених сироїжок. В вересні поточного року був зареєстрований 1 випадок отруєння грибами 4 потерпілих, викликаний вживанням жарених сироїжок. Випадки були зареєстровані в Чернівецькому  та Вижницькому  районах.
В 2020 році на території Чернівецькій області було зареєстровано 7 випадків отруєння грибами у побуті, внаслідок яких отруїлось 16  людей, з них 3 дітей , отруєння були викликані грибами «Рядовками» та  «Голубінками»
         Якщо Ви все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов'язково врахуйте наступне:
ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте;
          не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас;
         під час посухи грибів краще не братии взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини;
       уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;
      не вживайте сирих грибів.
      готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

 

Перша допомога у разі отруєння грибами

 

Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм.

Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!


 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test