Грибний сезон.  Профілактика отруєнь грибами.

Страви з грибів — традиційний продукт у раціоні харчування мешканців багатьох регіонів України, у тому числі і Буковини. На території нашої країни росте майже 2 000 видів шапинкових грибів, до 500 з них вважають їстівними. Найчастіше гриби використовують як приправи до страв або ж у консервованому вигляді.
З початку  2021  року на території  Чернівецької області  було зареєстровано 2 випадки отруєння грибами у побуті, внаслідок яких отруїлось  3  людей. Перший випадок був зареєстрований  в лютому поточного року внаслідок якого отруїлось 2  людей (сім’я). Отруєння було викликане вживанням - власноруч заморожених, варених грибів - глив (вешенки), другий випадок був зареєстрований в серпні поточного року, внаслідок якого отруїлась одна людина. Випадки були зареєстровані в Чернівецькому  та Вижницькому  районах та викликані вживанням  грибами  «Вешенками» та «Сироїжками».
В 2020 році на території Чернівецькій області було зареєстровано 7 випадків отруєння грибами у побуті, внаслідок яких отруїлось 16  людей, з них 3 дітей , отруєння були викликані грибами «Рядовками» та  «Голубінками»
Державна установа «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» нагадує правила споживання грибів.
Гриби є доволі специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.
Вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.

 

 

 

Як не отруїтися грибами

 

Симптоми отруєння грибами

Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів:

За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря!
Перша допомога у разі отруєння грибами

Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм.

Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!


 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test