Пташиний грип — масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині.
Вірус пташиного грипу належить до вірусів грипу типу А, які можуть інфікувати людей, птахів (індиків, курей, качок) і тварин (свиней, коней, тхорів, тюленів і китів).
Якщо вірус пташиного грипу та  вірус звичайного людського грипу одночасно попадає в організм людини, то може з’явитися новий штам, який набуде властивостей викликати важкий перебіг захворювання та легко передаватися від людини до людини, що може викликати пандемію грипу.
Оскільки основним резервуаром для вірусів пташиного грипу є перелітні птахи, які можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт, то спалахи грипу зазвичай відбуваються під час сезонних міграцій пернатих.
Джерело інфекції — хвора та перехворіла птиця.
Інкубаційний період — у середньому 2-4 дні.
Шляхи зараження — повітряно-крапельний, харчовий та контактний.
Фактори передачі — тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір’я, обслуговуючий персонал, дикі птахи.
Симптоми пташиного грипу в людей
Від типових для звичайної вірусної інфекції (температура, кашель, біль у горлі і м'язах, різь і запалення очей), до тяжкого перебігу з розвитком атипової (вірусної) пневмонії, гострої легеневої недостатності і смерті.
Зазвичай хвороба у людей протікає в легкій формі (незначне підвищення температури та кашель) або безсимптомно.
Пташиний грип не передається від людини до людини. Якщо людина контактувала з птахами в осередку захворювання, слід звернутися до лікаря й повідомити про такі контакти. 

 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test