Все що треба знати про педикульоз!

Педикульоз - це ураження волосяних частин тіла людини або одягу яйцями (гнидами), личинками чи дорослими особинами вошей, яке може призводити до специфічних захворювань, таких як висипний тиф.
Наявність педикульозу є загальною соціальною проблемою щодо здоров’я серед усіх вікових груп, особливо серед дітей шкільного віку. Ця хвороба також актуальна і в Чернівецькій області, де за 8 місяців 2022 року було виявлено 32 випадки педикульозу, в тому числі 18 випадків серед дітей.
Воші паразитують на людині, харчуються кров'ю людини, відкладають яйця-гниди, які приклеюють до волосся. Самка відкладає щодня 3-7 яєць, за все життя - від 200 до 300 яєць. Тривалість життя дорослих особин - 27-30 днів.
Розрізняють такі різновиди педикульозу згідно з місцем паразитування вошей:

Симптоми:
Педикульоз має такі прояви:

Від моменту ураження до перших ознак хвороби може пройти декілька тижнів.
При появі перших симптомів зволікати не можна через можливість передачі вошами таких небезпечних хвороб як епідемічний висипний тиф, епідемічний поворотний тиф та волинську гарячку.
Як можна заразитися?
Платтяні і головні воші передаються від людини до людини при безпосередньому контакті або через одяг, головний убір, предмети побуту (наприклад постільна білизна), гребінці, тощо. Лобкова воша, як правило, передається з лобкового волосся під час статевого акту, але можлива також передача через речі (постільна білизна, спідня білизна тощо).
Заразитися можливо в будь-якому місці де наявний тісний контакт  людей один з одним - в громадському транспорті і навіть у туалетах, лазнях, саунах, басейнах, спортивних роздягальнях. Більше того, воша може протягом 2-3 днів чекати нового господаря.
Позбавлення від педикульозу
Існує багато способів позбавлення педикульозу (знищення вошей і гнид). Для цього зверніться до лікаря та використовуйте засоби, які він порадить. Важливо дотримуватися інструкції із застосування того чи іншого препарату та слідкувати за терміном його придатності.
Профілактика:
Для протидії поширенню педикульозу слід дотримуватися правил особистої гігієни: регулярно митися, змінювати білизну в міру забруднення з відповідним пранням, щоденно  розчісувати  волосся,   систематично   очищати верхній одяг та головні убори, не користуватись спільною білизною, не спати на одній подушці, не використовувати один рушник, і не носити чужий одяг. Також при виявлені зараженого хворого в оточенні слід уникати тісних контактів з даною людиною до моменту її одужання для попередження передачі.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test