Про проведені профілактичні та протиепідемічні заходи на підтоплених територіях Чернівецького району станом на 12.07.2021 року.

 

Державною установо «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) забезпечено своєчасне оповіщення та інформування населення щодо загрози виникнення паводкової ситуації, підтоплення територій Чернівецької області.
До керівників об’єднаних територіальних громад були підготовлені та направлені рекомендації щодо недопущення епідемічних ускладнень внаслідок підтоплення населених пунктів Чернівецького району (Заставнівський район) Чернівецької області. Розповсюджено пам’ятки для населення щодо заходів профілактики епідемічних ускладнень з кишкових захворювань, вірусного гепатиту, лептоспірозу тощо.
Проводиться санітарно-освітня робота, а саме: інформація про епідемічну ситуацію на адміністративних територіях висвітлювалась в засобах масової інформації (3 статті), на офіційному веб - сайті Центру.
Для оперативного реагування, своєчасного запровадження профілактичних та протиепідемічних заходів, з перших днів дощових паводків ведеться щоденний моніторинг інфекційної захворюваності. За оперативними даними на підтоплених територіях не зареєстровано спалахів інфекційних хвороб.
Працівники Кіцманського відділу Чернівецької районної філії Центру приймали участь в обстеженні населених пунктів, що постраждали внаслідок надзвичайної ситуації, для визначення кількості підтоплених криниць. Для проведення дезінфекції криниць було створено 1 бригаду,  до складу якої входить 4 працівники.
Станом на 12 липня 2021 року в 8 населених пунктах Чернівецького (Заставнівського) району працівниками Центру проведено дезінфекцію 100  криниці (з них 89 підтоплених).
В період ліквідації наслідків повені, з метою гігієнічної оцінки безпечності та якості питної води на відповідність вимогам ДсанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», працівниками  Кіцманського відділу  Чернівецької районної філії  Центру досліджено 77 проб води з криниць за санітарно-хімічними,  81 проба за бактеріологічними та паразитологічними показниками, з них 8 проб не відповідають нормативам за санітарно - хімічними показниками та 21 проба – за бактеріологічними показниками  (с.Товтри – 2 проби, с.Дорошивці -7, с.Вікно - 6, с.Веренчанка – 3, с.Боянчук – 5, м.Заставна - 5).
Про результати позитивних проб проінформовано власників, керівників об’днаних територіальних громад та структурні підрозділи Головного управління Держпродспоживслужби.  У повторно відібраних пробах позитивних знахідок не виявлено. Роботи з проведення лабораторних досліджень та дезінфекції криниць тривають.


 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test