Профілактика отруєнь грибами.

       Державна установа «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» нагадує правила, які допоможуть уникнути отруєння грибами:

Вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.
Симптоми грибного отруєння можуть з’являтися в різний час — від 30 хвилин до кількох діб — залежно від виду грибів, які ви вживали.
        Симптомами грибного отруєння можуть бути: запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг, галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності. Якщо після споживання грибів ви спостерігаєте в себе або своїх близьких симптоми отруєння — негайно викликайте «швидку».

 

 

За останні 10 років в області було зареєстровано 53 випадки отруєння грибами в побуті, внаслідок яких постраждало 92 особи, з них 8 дітей. Зареєстровано 1 летальний випадок серед дорослого населення в  2013 році в Путильському районі.  Більшість отруєнь були  обумовлені вживанням таких грибів, як сироїжки та маремухи.
З початку 2022 року в області  зареєстровано 1 випадкок отруєння грибами у побуті, внаслідок яких отруїлось 3 людей, викликаний вживанням - власноруч консервованих,  смажених сироїжок.


 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test