Про результати проведених лабораторних досліджень питної води у закладах освіти Чернівецької області
у період підготовки до нового 2021-2022 навчального року
 
У період підготовки до нового 2021-2022 навчального року, Державною установою «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводяться лабораторні дослідження якості питної води у закладах освіти області. 
Станом на 23 вересня 2021 року у 560 закладах освіти області (у т.ч. у 207 - у складі комісій) відібрано та  досліджено 713 проб питної води за санітарно-хімічними та 754 проби - за бактеріологічними показниками. Не відповідали санітарним вимогам за санітарно-хімічними показниками – 22 (3,1%) проби,  за  бактеріологічними - 57 (7,5 %) проб. 
За результатами лабораторних досліджень у зразках питної води відхилення від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для  споживання  людиною» були виявлені у 64 закладах: 23 закладах дошкільної освіти та  41 закладі загальної середньої освіти.
Для попередження спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей, при виявлені відхилень від санітарних вимог у досліджених пробах питної води, керівникам навчальних закладів та головам об’єднаних територіальних громад рекомендовано щодо запровадження комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів щодо виявлення та усунення причин забруднення питної води та повторного лабораторного контролю. Результати досліджень, які не відповідали санітарно-гігієнічним вимогам, скеровано до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області та його відокремлені структурні підрозділи.
Після проведених відповідних заходів та повторного лабораторного дослідження якості питної води у 47 закладах освіти зразки відповідають санітарним вимогам: 18 закладах дошкільної освіти та 29 закладах загальної середньої освіти.
Про результати проведених лабораторних досліджень якості питної води, поінформовано Департамент управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, управління освіти при районних державних адміністрацій та керівників закладів освіти області.
         Дослідження якості питної води у закладах освіти області продовжуються. 

 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test