Вітряна віспа: що варто знати
Вітряна віспа (вітрянка) є гострим, дуже заразним вірусним інфекційним захворюванням, яке найчастіше уражає дітей.
Для дитячого віку притаманний легкий перебіг захворювань, у дорослих вона може набувати важких форм та викликати такі ускладнення, як пневмонії, енцефаліти.
Збудником вітряної віспи є вірус зостер, який може все життя зберігатися в організмі людини і в дорослому віці викликати таке захворювання, як оперізуючий лишай. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом.

Якщо в колективі захворіє хтось один, ймовірність того, що перехворіють всі інші, становить близько 100%, не захворіють тільки ті хто перехворів.

Хворий на вітрянку стає заразним за 1 - 2 днів до появи висипу, весь період висипання та ще протягом п'яти днів з моменту появи останнього елементу висипу.
Хвороба починається з появи висипу - пухирця (схожий на краплі води, оточений вузьким рожево-червоним обідком, нерідко зудить), слабкості та підвищення температури. Висипання спочатку з'являються на спині, грудях, животі, голові, а згодом на кінцівках.
Після хвороби виникає довічний імунітет.

В дошкільних навчальних закладах, при ускладненні епідемічної ситуації проводяться обмежувальні протиепідемічні заходи. Контактні (особи, які спілкувалися з хворим), перебувають під медичним наглядом протягом 21 дня, двічі на день вимірюється температура тіла. В приміщеннях, для профілактики посилюється режим провітрювання, проводиться знезараження повітря в приміщеннях ультрафіолетовим бактерицидним опромінювачем.
Хворі повертаються в організований дитячий колектив не раніше ніж через 5 днів після появи останнього елементу висипу.

Щеплення проти вітряної віспи в Україні є рекомендованими. Щепленням підлягають діти, які досягли 12-місячного віку, діти, які поступають до дитячого дошкільного закладу та школи, працівники охорони здоров’я, які мають високий ризик інфікування і які не хворіли на вітряну віспу.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test