Чим корисна полуниця?
Сезон полуниці в розпалі. Вона містить багато вітамінів, мікроелементів та антиоксидантів.
Полуниця багата на вітаміни групи В, А, С, Е, РР, К, сахариди, каротин, фолієву кислоту, калій, кальцій, магній, натрій, залізо, цинк, фосфор та органічні кислоти (яблучну і саліцилову), а також клітковину і пектини. Полуниця має низьку калорійність: в 100 г всього 30 ккал.
ЯКІ КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ МІСТИТЬ ПОЛУНИЦЯ
- покращує обмін речовин, збуджує апетит, нормалізує роботу кишечника, виводить з організму шлаки, токсини і солі важких металів;
- допомагає схуднути та сприяє розщепленню жирів і нормалізації рівня цукру в крові, попереджає анемію, заповнюючи недолік заліза; 
- оздоровлює серцево-судинну систему, сприяє розрідженню крові і запобігає утворенню згустків, також знижує ризик розвитку інфаркту, тромбозу та атеросклерозу;
- допомагає при лікуванні захворювань щитовидної залози, позитивно впливає на обмінні процеси йоду;
- зміцнює імунітет, попереджаючи простудні та інфекційні захворювання;
- має омолоджуючий вплив на організм, посилюючи регенерацію клітин і попереджаючи старіння клітин;
- попереджає суглобові захворювання: артрит, подагру та ін.;
- має легку сечогінну дію, попереджає ряд захворювань сечовивідної системи, а також позбавляє від набряків;
- є профілактичним засобом онкологічних захворювань;
- зміцнює зір і нервову систему, підвищує гемоглобін, знижує рівень холестерину.
Кому потрібно бути обережним з полуницею
Незважаючи на безліч корисних властивостей, якими володіє полуниця, деяким людям все ж варто обмежити її вживання, або взагалі від неї відмовитися.
Перш за все, потрібно пам'ятати, що полуниця відноситься до продуктів-алергенів. Алергікам, маленьким дітям і вагітним жінкам потрібно з обережністю ставитися до цієї ягоди.
Полуниця може погіршити стан тих, хто страждає на виразкову хворобу або гастритами, оскільки насіння цієї ягоди і містяться в ній кислоти подразнюють слизову шлунка.
При хворобах суглобів допускається їсти полуницю в обмеженій кількості, так як вона може стати причиною посилення подагричних болів.
Тим, хто приймає антигіпертензивні препарати на основі еналаприлу, також варто бути обережним з полуницею. Речовини, які мають її вміст, в поєднанні з ліками збільшують навантаження на нирки.
Сезон полуниці короткий. Щоб ласувати цією ягодою з користю для здоров'я якомога довше, її можна заморозити або засушити.


 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test