Що таке УФ-індекс?
Наближається літо, а з ним і активне сонце. Переглядаючи прогноз погоди чи звертали ви увагу на УФ-індекс?

Це важливий для здоров'я показник, що особливо актуальний не тільки в сонячні дні. УФ-індекс показує рівень ультрафіолетового випромінювання у вашому місці на даний момент часу. Значення його можуть бути від 0 до 11+.

Чим більше значення УФ-індексу, тим вище потенційна небезпека для шкіри і очей людини. У дні високого УФ-індексу сонцю знадобитися зовсім небагато часу під час вашого перебування на вулиці, щоб заподіяти шкоду вашому здоров'ю.

Описание: ❗Тому, перед виходом на вулицю, зверніть увагу не тільки на температуру, але і перевірте УФ-індекс у вашому регіоні. І, відповідно до його показника, захистіть себе:
Описание: 0-2 – НИЗЬКИЙ рівень. Захист не потрібен або потрібен мінімально залежно від типу шкіри (крем з SPF 15). Перебування поза приміщенням не становить небезпеки.
Описание: 3-7 – ПОМІРНИЙ / ВИСОКИЙ рівень. Захист необхідний. Використовуйте сонцезахисний крем (SPF 30-50). З 11 до 16 години перебувайте в затінку. Надіньте одяг з довгими рукавами, головний убір і сонцезахисні окуляри.
Описание: 8-11+ – ДУЖЕ ВИСОКИЙ / ЕКСТРЕМАЛЬНИЙ рівень. Необхідний посилений захист. Використовуйте сонцезахисний крем (SPF 50-100). З таким УФ-індексом, пересуваючись по вулиці, намагайтеся максимально перебувати в затінку, а полуденні години перечікуйте всередині приміщення. Обов'язково надіньте одяг з довгими рукавами, широкий капелюх та сонцезахисні окуляри.

Описание: ❗Основні заходи, щоб захиститися від дії ультрафіолетового випромінювання на шкіру:
Описание:  Зменшіть перебування на сонці в найсильніші години дня.
Описание: Гуляйте в тіні.
Описание:  Носіть натуральний одяг, який закриває руки, ноги, плечі, шию.
Описание:  Захистіть очі сонцезахисними окулярами
Описание: Використовуйте крем для захисту від сонця широкого спектру дії SPF 50.
Описание: Уникайте соляріїв 

 


 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test