Чому нам подобається запах дощу?
Запах дощу подобається людям не лише тому, що дощ приносить полегшення та прохолоду після спеки. Грає роль також хімія. Бактерії, рослини й навіть блискавка можуть відігравати роль у формуванні приємного запаху, який ми відчуваємо після грози - запаху чистого повітря і вологої землі.
Петрико́р (англ. petrichor) — запах землі після дощу. Вперше названий двома австралійськими дослідниками в 1960-х роках, теплий, земляний аромат, який ми відчуваємо, коли дощ поливає суху землю, виробляють бактерії.
Тому, коли ви кажете, що відчуваєте запах вологого ґрунту, насправді це молекула, яка виробляється певним типом бактерій. Цю молекулу, геосмін, виробляють бактерії Streptomyces. Вони є в більшості здорових ґрунтів, їх також використовують для створення комерційних антибіотиків.
Краплі води, що потрапляють на землю, викликають викид геосміну в повітря.
Ще один запах, що відчувається після дощу, виходить від ефірних олій, які виділяють рослини і дерева. Масло накопичується на таких поверхнях, як камені. Дощ вступає в реакцію з маслом на каменях і розносить його в газоподібному стані по повітрю. Цей запах, як і запах спор бактерій, запах свіжості, подобається багатьом людям.
За матеріалами ВВС

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test