На Соборній площі гасили понівечені в умовній
ДТП авто та надавали допомогу постраждалим

Вибухи, дим, сирени машин служб оперативного реагування – так незвично розпочалася сьогодні перша в області екшн-акція, присвячена Тижню безпеки дорожнього руху. Її проведення ініціювали Департамент охорони здоров’я ЧОДА , ДУ «Чернівецький лабораторний центр МОЗ України», та КМУ «Обласний центр здоров’я», до яких долучилися: Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, Управління ДСНС в Чернівецькій області», ОКУ «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», ГО об’єднання автолюбителів «Streeter Chernivtsi».

Під час акції всім охочим було продемонстровано змодельовану дорожньо-транспортну пригоду за участю двох автомобілів (один із яких, за легендою, вибухнув та загорівся) з умовними потерпілими. Під час дійства працівники Патрульної поліції та ДСНС гасили пожежу, з допомогою спеціальних гідравлічних ножиць деблоковували умовного постраждалого з понівеченого авто та надавали йому допомогу до приїзду «швидкої». У свою чергу, працівники екстреної медичної допомоги, які прибули на умовне місце події, провели комплексне надання постраждалому медичної допомоги, у тому числі продемонструвавши правильність виконання серцево-легеневої реанімації, з допомогою спеціальних нош та іншого обладнання завантажили у реанімобіль для подальшого транспортування у лікувальний заклад.

«Вирішили організувати таку акцію, щоб привернути увагу громадськості до правил поведінки на дорозі як водіїв так і пішоходів. Адже через недотримання правил дорожнього руху гине або втрачає здоров’я надзвичайно велика кількість людей. Причому, цьому цілком можна було б запобігти і здебільшого здорові до ДТП люди не втрачали б здоров’я чи навіть життя.

Тому хотіли наочно продемонструвати, що часто тряпляється на дорогах, і у такий спосіб спонукати бути уважнішими, аби попередити нові трагедії. Якщо уявити, що кожні 1,5 хвилини одна людина у світі гине чи калічиться внаслідок ДТП, то це є великим тягарем для системи охорони здоров’я не лише в Україні, але й у будь-якій іншій країні. Отож, одним із основних завдань було також показати, наскільки важливо вміти надати правильну та швидкісну домедичну допомогу під час ДТП, щоб зберегти чиєсь життя і здоров’я. Активна участь в акції дітей, школярів, молоді вселяє надію формування у середовищі юної генерації поведінкових навичок, які збережуть здоров’я та життя як їм, так і нашим нащадкам», - каже Наталя Гопко, в.о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Під час акції, особливо вдячними глядачами і учасниками якої були діти та молодь, всі бажаючі могли ознайомитися з вмістом машин спецслужб, дізнатися, якою має бути аптечка водія, як правильно надавати домедичну допомогу, як діяти у випадку замкнення електрокарів, яких дедалі більшає на українських дорогах, тощо.

Завершилася акція яскравим масовим автопробігом за участю автомобілістів ГО об’єднання автолюбителів «Streeter Chernivtsi» та машин служб оперативного реагування вулицями Чернівців, які власним прикладом демонстрували містянам дотримання правил дорожнього руху.

Більше фото за посиланням

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми