Буковинців тестували на ВІЛ/СНІД

1 грудня, у Всесвітній день боротьби проти СНІДу, у гіпермаркеті «Ашан», що у Чернівцях, відбулась промо акція щодо анонімного безкоштовного скринінгового тестування на ВІЛ/СНІД.
- У Чернівецькій області перші випадки ВІЛ-інфекції були зареєстровані у 1994 році. З того часу, кількість зареєстрованих ВІЛ-інфікованих мешканців області склала близько 2 тисяч. Станом на 1 грудня 2019 року в Чернівецькій області на обліку перебувають 997 ВІЛ-позитивних осіб. Цьогоріч за 11 місяців ВІЛ/СНІД вперше діагностовано у 91 особи, - розповідає заступник директора з організації дослідження біологічних факторів Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Ірина Ковалевська. – Кардинально змінився основний шлях передачі ВІЛ. На початку 90-х вважалось, що дана інфекція передається переважно при вживанні ін’єкційних наркотиків. Наразі ж основним шляхом передачі визнано статевий. Тож ВІЛ-інфекція перестала бути хворобою соціально-неблагополучних людей. Враховуючи ці особливості, дедалі важливішим стає проведення подібних акцій та інформаційно-просвітницької роботи.
- Цього року Всесвітній день боротьби проти СНІДу проходить під гаслом «Віч-на-віч», що звертає увагу на ще чималу кількість невиявлених ВІЛ-інфікованих людей, які залишаються наодинці зі своєю проблемою, не знаючи про неї. Чимало людей досі вважають, що ВІЛ/СНІД їх не стосується, однак це не так, - додає керівник БО «100% життя. Чернівці» Вадим Велижанін. – Для того, щоб у рамках акції охопити більше мешканців сільських територій, проводимо тестування у віддаленому гіпермаркеті Чернівців.
Під час заходу всі охочі буковинці могли пройти анонімний безкоштовний скринінг-тест на ВІЛ/СНІД. Крім того, соціальні працівники та медики провели консультацію для всіх зацікавлених, розповіли найважливішу інформацію про ВІЛ та як від нього захиститися, роздали контрацептиви.
У рамках акції також був доступним онлайн-тест щодо ризику захворювання на ВІЛ.

Регулярне тестування на ВІЛ – складова відповідального ставлення до свого здоров’я. Так само як і обізнаність про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу та усвідомлення ризиків.

Більше фото за посиланням

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми