Як привчити себе уникати непотрібного пластику в побутових покупках
Нагадаємо, за різними підрахунками для розпаду одного пакету потрібно 100 років. При цьому у середньому людина використовує його лише 20 хвилин.
Більшість пакетів потрапляють на сміттєзвалища або розносяться вітром по території країни, так як рівень їх переробки становить менше 1 %. Від пакетів щороку помирає близько одного мільйону птахів та 100 тис. тварин. Також вони становлять загрозу людському здоров’ю, так як їх частки можуть потрапляти у харчі та воду. При цьому, для виробництва пакетів використовують невідновлювані ресурси – 35 л нафти на 1000 пакетів. Щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, в той час як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів.
Описание: Як привчити себе уникати непотрібного пластику в побутових покупках:
Описание: Завжди майте при собі багаторазові еко-торбинки: для овочів і фруктів та великі "шопери" аби комфортно донести покупки додому.
Описание: Якщо необхідно придбати щось в обгортці, то обирайте категорії пластику які можна переробити або альтернативу йому: папір, скло, воскові серветки, упакування з целюлози, крохмалю тощо.
Описание: Обирайте їжу та інші товари у тарі, які можна повторно використовувати: чай у металевих коробках, варення у скляних банках тощо.
Описание: Купіть екочашку для чаю/кави, адже звичайні паперові стаканчики розкладаються далеко не так швидко, як папір. Вони містять багато синтетичних матеріалів: внутрішні стінки стаканчика покриті поліетиленовою плівкою, за рахунок чого вони і є водостійкими.
Описание: Коли йдете в спортзал або на прогулянку, беріть з собою пляшку води для багаторазового використання. Так ви і зекономите на купівлі мінеральної води.

 


 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test