Лабораторний контроль за  місцями масового відпочинку

З метою гігієнічної оцінки безпечності річкової води та ґрунту в місцях масового відпочинку населення Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) у межах здійснення моніторингу на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжі) станом на 13 серпня 2018 року  відібрано та досліджено 113 проб води за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками, 110 проб за паразитологічними показниками, 44 проби за вірусологічними показниками та 58 проб на наявність холероподібних вібріонів. Відхилення встановлено у 13 пробах води з річки Прут в районі пляжу м. Чернівці за бактеріологічними показниками, в 1 пробі води  з річки Дністер в районі с.Репужинці Заставнівського району виявлено НАГ вібріон ІІ групи по Хейбергу.

Фахівцями Центру досліджено 45 проб ґрунту з пляжів за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками, 57 проб за паразитологічними показниками, 29 проб за вірусологічними показниками. Відхилення від нормативів встановлено в 1 пробі ґрунту з пляжу м. Чернівці за бактеріологічними та паразитологічними показниками.

За результатами проведених лабораторних досліджень фахівці Центру не рекомендують купатись в р. Прут в районі міського пляжу та зоні рекреації біля с. Репуженці Заставнівського району.

Аква Плюс

 

НАВІГАЦІЯ