У Закарпатській області – спалах дифтерії

Як інформує Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», у Закарпатській області зареєстровано масове захворювання на дифтерію.

В Ужгороді 15 жовтня госпіталізовано одного хворого студента-іноземця з лабораторно підтвердженим діагнозом «дифтерія».

Командою медичних фахівців проведено обстеження 123-х контактних осіб з лабораторними дослідженнями. Станом на 23 жовтня у 8-ми обстежених отримано ріст дифтерійної палички без ознак хвороби. Продовжується дослідження збудника.

Жоден з пацієнтів не потребує введення сироватки через легкий перебіг хвороби. У домашньому осередку проведено заключну дезінфекцію.

За класифікатором ці випадки встановлюються як надзвичайна ситуація. Наразі там вживаються заходи для локалізації та ліквідації спалаху.

Всесвітня організація охорони здоров’я ще декілька років тому прогнозувала Україні спалах дифтерії. Через низький рівень імунізації населення нашої держави, не доводиться говорити про належне епідемічне благополуччя щодо інфекційних захворювань, зокрема дифтерії.

Востаннє епідемія дифтерії в Україні була у 1991-1998 роках Спричинена низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, хвороба забрала життя 696 осіб. Загалом у цей період було зареєстровано близько 20 тисяч хворих на дифтерію.

Летальні випадки від дифтерії в Україні також були зареєстровані у 2006, 2007, 2008 роках, а поодинокі випадки цього захворювання в Україні фіксуються майже щороку.

На Буковині востаннє випадок дифтерії спостерігався у 2003 році. Проте враховуючи інтенсивний міграційний процес, ризик завезення хвороби в Чернівецьку область досить великий. Закарпатська – це вже друга область, яка межує з Чернівецькою, де цьогоріч зареєстрували випадки захворювання на дифтерію. Влітку на дифтерію занедужала молода мешканка Хмельницької області.

Медики застерігають, що дифтерія є дуже небезпечним інфекційним захворюванням, яке має легкий шлях передачі – повітряно-крапельний. Єдиний спосіб запобігти хворобі чи мінімізувати ризик ускладнень і летальних наслідків у разі її виникнення – вакцинуватись. У Чернівецькій області є достатня кількість вакцини як для дітей, так і для дорослих.

Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці, відповідно до Календаря щеплень. Вона складається з дитячого циклу на 6 доз та ревакцинації кожні 10 років у дорослому віці. Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає відомостей про відповідні щеплення, — для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М, з інтервалом не менше 30 днів між першим і другим щепленнями та шість місяців між другим і третім щепленнями.

Щоб отримати щеплення проти дифтерії, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми