Фахівці лабораторного центру взяли участь у
засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я

29 жовтня на базі міської дитячої клінічної лікарні Чернівців відбулось засідання щомісячної колегії Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації.
Участь у зсіданні взяли фахівці Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» - в. о. директора Наталія Гопко та завідувач відділу епідемічного нагляду, профілактики інфекційних захворювань Юрій Падурару.

Під час обговорення організації надання медичної допомоги хворим з вірусними гепатитами В, С в Чернівецькій області у співдоповіді з експертом Департаменту охорони здоров’я за фахом «Інфекційні хвороби» Юрієм Рандюком виступила Наталія Гопко. Керівник лабораторного центру детально зупинилась на важливості своєчасного виявлення вірусних гепатитів та вмінні правильно оцінювати ризики виникнення гепатитів, зокрема у закладах охорони здоров’я.

Фахівець зосередила увагу керівників на підвищенні відповідальності щодо здійснення заходів інфекційного контролю з вірусних гепатитів і можливого їх поширення з посередністю ЗОЗ. Наталія Гопко повідомила, що нормативно-правова база щодо здійснення епідемічного нагляду за вірусними гепатитами наразі в Україні відсутня. Її планують запровадити найближчим часом. Однак існують нормативно-правові акти, які зобов’язують здійснювати інфекційний контроль у медичних установах. Передусім, обов’язки здійснювати заходи, спрямовані на попередження лікарняних інфекцій, закріплені двома базовими документами. Це – «Стандарти акредитації закладів охорони здоров’я» та «Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики».

Окремо фахівець зосередила увагу на основних факторах ризику виникнення інфекцій, які можуть бути пов’язані з наданням медичної допомоги.
Під час засідання колегії також було порушення питання захисту населення від дифтерії, що зумовлено раптовим ускладненням епідемічної ситуації щодо цього захворювання в Україні.

Наталія Гопко поінформувала керівників ЗОЗ, що за інформацією, яка прозвучала в ході селекторної наради Міністерства охорони здоров’я України під головуванням міністра Зоряни Скалецької, станом на 29 жовтня в Україні зареєстровано вже 20 випадків захворювання на дифтерію. Інфекція зафіксована у мешканців Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької областей та у м. Київ. У Чернівецькій області з 2004 року не було зареєстровано жодного випадку дифтерії. Проте, як повідомила фахівець, враховуючи несприятливу епідемічну ситуацію щодо дифтерії в інших областях та значну кількість нещеплених проти дифтерії мешканців області, наразі ризик появи захворювання на Буковині розцінюють як високий.

Тож надалі у своїй доповіді Наталія Гопко зупинилась на забезпеченні здійснення епіднагляду за дифтерією в області заходах, які дозволять своєчасно виявити та локалізувати захворювання у разі його виникнення.

Також у ході колегії було проаналізовано стан організації вакцинації проти дифтерії населення області.

За результатами засідання були прийняті відповідні колегіальні рішення.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми