___

Оперативна  інформація щодо ситуації з хвороби, спричиненої вірусом Ебола

___За офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я  (ВООЗ)  від 3 грудня 2014 року, з початку року у країнах Західної Африки та країнах, де були виявлені імпортовані випадки, зареєстровано 17 145 випадків хвороби, спричиненої вірусом Ебола (ХСВЕ), з яких 6 070 летальних, летальність склала 35,4%.
___Кількість випадків ХСВЕ з початку спалаху в окремих країнах склала:
___- Ліберія – 7 635, летальних – 3 145 (летальність 41,9%);
___- С’єра-Леоне – 7 312, летальних – 1 538 (летальність 21%);
___- Гвінея – 2 164, летальних – 1 327 (летальність 61,3%);
___- Малі – 8, летальних – 6;
___- США – 4, один летальний;
___- Іспанія –  1;
___- Нігерія – 20, летальних – 8 (летальність 40%);
___- Сенегал – 1.
___Як повідомляє ВООЗ, спалахи ХСВЕ у Нігерії та Сенегалі вважаються ліквідованими. Стабільною залишається епідемічна ситуація у Гвінеї та Ліберії, кількість хворих продовжує зростати у С’єра-Леоне, де захворюваність майже досягла рівня Ліберії.
___Місія ООН з надзвичайного реагування на ХСВЕ (МООННРЕ) визначила цільові показники ізоляції та лікування – принаймні 70% хворих; та безпечного поховання – принаймні 70% померлих від ХСВЕ. На більшості уражених територій Гвінеї, С’єра-Леоне та Ліберії ці вимоги виконуються. У всіх трьох країнах на сьогодні достатньо ресурсів для досягнення цієї мети. Однак на місцевому рівні деякі регіони все ще не мають достатніх можливостей для проведення заходів щодо локалізації і ліквідації спалахів ХСВЕ.
___Крім того, однією з проблем залишається попередження захворювання на ХСВЕ серед медичних працівників, що надають медичну допомогу хворим. З початку спалаху загальна кількість випадків ХСВЕ серед медичного персоналу склала 622 випадки: 361 у Ліберії, 138 у С’єра-Леоне, 106 у Гвінеї, 11 у Нігерії, три у США (два інфікувалися у США та один у Гвінеї), два у Малі та один в Іспанії. З цієї кількості 346 осіб померли, летальність серед медичних працівників склала 55,6%.
___Малі. Станом на 21 листопада 2014 року у країні було виявлено 6 випадків ХСВЕ, усі хворі померли. П’ять з шести випадків були підтверджені лабораторно та кваліфіковані як «підтверджені», один залишився «ймовірним» у зв’язку з відсутністю клінічного матеріалу для проведення лабораторного аналізу.  Перша з хворих – дівчинка віком 2 роки,  яка    померла    24 жовтня 2014 року. Сто вісімнадцять контактних осіб знаходилися під спостереженням, у жодного не виявлено ознак захворювання. Епідеміологічне розслідування встановило, що хвороба була повторно завезена з Гвінеї чоловіком віком 70 років, симптоми в якого з’явилися ще до прибуття у Малі (зареєстрований як випадок у Гвінеї). Хворий був госпіталізований 25 жовтня 2014 року до клініки Пастера та помер 27 жовтня 2014 року.  Усі подальші випадків були прямо або опосередковано пов’язані з цим хворим – захворіли та померли два медичних працівники, що надавали йому допомогу, та троє членів однієї родини, яку хворий відвідував перед госпіталізацією. Виявлено 327 контактних осіб, 310 з них знаходяться під щоденним спостереженням.
___25 листопада 2014 року було повідомлено ще про два підтверджених випадки ХСВЕ. Перший випадок – родичка медичної сестри, що надавала допомогу хворому з Гвінеї; хвора померла. Другий хворий належав до тієї самої родини, де було виявлено три випадки ХСВЕ.

___У зв’язку з епідемічною ситуацією в країні, Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чен відвідала центр лікування ХСВЕ у Малі та зустрілася з представниками влади країни. Маргарет Чен відмітила швидке та ефективне реагування на випадки хвороби, особливо у частині виявлення контактних осіб та встановлення медичного спостереження за ними, а також у частині співпраці влади з громадськістю. Відстеження контактів є одним з найважливіших заходів, який дозволив припинити розповсюдження інфекції у Нігерії та Сенегалі. ВООЗ також направила 10 епідеміологів у рамках роботи Глобальної мережі попередження спалахів хвороб та заходів з реагування (GOARN). Крім того, було повідомлено, що МООННРЕ відкриє бюро у Малі для посилення підтримки з боку ООН.


 

НАВІГАЦІЯ