Оперативна інформація щодо епідеміологічного та санітарно-гігієнічного моніторингу на території Чернівецької області
З метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації на території області Державною установою «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» продовжує здійснювати санітарно-гігієнічний та епідеміологічний моніторинг.
Так, щоденно проводяться дослідження зразків питної води на фізико-хімічні та мікробіологічні показники. Відхилень від гігієнічних вимог не встановлено.
У визначених контрольних точках здійснюється контроль тричі на день за потужністю експозиційної дози гама-випромінювання (гамма-фон). Замірами охоплюється як територія обласного центру так і інші адміністративні території  краю. Результати замірів свідчать, що радіаційний  фон  на  всій  території  області  є  сталим  та  не перевищує природного.

Триває епідеміологічний  нагляд за інфекційними захворюваннями, в тому числі в місцях масового перебування тимчасово переміщених осіб. За весь період моніторингу, з середини березня і станом на сьогодні - спалахів інфекційних захворювань не зареєстровано. Практично на всіх територіях області реєструються поодинокі випадки гострих кишкових інфекцій, коронавірусної хвороби (COVID-19), вітряної віспи, гострих респіраторних вірусних захворювань. Кожен випадок інфекційного захворювання або ж підозри на нього ретельно опрацьовується працівниками Державної установи «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України», в ході епідеміологічного розслідування визначаються межі осередку, встановлюються джерело та фактори передачі збудника. Вживаються невідкладні заходи щодо локалізації та подальшого припинення розповсюдження інфекції.


 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test