Оперативна інформація щодо  епідеміологічного та санітарно-гігієнічного моніторингу на території Чернівецької області
З метою контролю за безпечним середовищем життєдіяльності людини, а також своєчасного виявлення та негайного усунення впливу шкідливих факторів на нього, Державна установа «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» продовжує здійснювати санітарно-гігієнічний та епідеміологічний моніторинг на території області.
За результатами щоденного дослідження зразків питної води з метою визначення санітарно-гігієнічних та санітарно-мікробіологічних показників за весь період стеження, з 60 контрольних точок відібрано та досліджено близько 3000 зразків води централізованого водопостачання. Відхилень від гігієнічних нормативів не встановлено.
Групи радіаційного спостереження і контролю Державної установи «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» по області проводять моніторинг гамма-випромінювання із кратністю не менше, ніж 3 рази на добу. Результати замірів свідчать, що радіаційний  фон  на  всій  території  області  є  сталим  та  не перевищує природного.
Триває епідеміологічний нагляд за інфекційними захворюваннями, в тому числі в місцях масового перебування тимчасово переміщених осіб. За весь період моніторингу, з середини березня і станом на сьогодні - спалахів інфекційних захворювань не зареєстровано. Серед інфекційних захворювань, за якими встановлено спостереження, реєструються: коронавірусна хвороба (COVID-19), гострі респіраторні вірусні захворювання, вітряна віспа, гострі кишкові інфекції. Кожен випадок інфекційного захворювання або ж підозри на нього ретельно опрацьовується працівниками Державної установи «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України», в ході епідеміологічного розслідування визначаються межі осередку, встановлюються джерело та фактори передачі збудника. Вживаються невідкладні заходи щодо локалізації та подальшого припинення розповсюдження інфекції.


 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test