Оперативна інформація про протиепідемічні заходи
в осередках інфекційних та паразитарних захворювань

За період з 27.12.2019 по 02.01.2020 до Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) з закладів охорони здоров'я області надійшло – 177 екстрених повідомлень про інфекційні та паразитарні захворювання, за попередній тиждень надійшло на 123 повідомлення менше. Серед захворілих частка дітей до 18 років становить 79,6 %, за минулий тиждень відсоток становив 65.
З приводу гострих кишкових інфекцій впродовж останнього тижня за медичною допомогою звернулось 40 хворих, на рівні попереднього звітнього періоду. З них діти до 18 років становлять 60% проти 65%.
При проведенні епідеміологічних обстежень в осередках за місцем проживання хворих встановлено, що у більшості випадків причиною виникнення захворювань є порушення температурного режиму при зберіганні сировини та порушення технології приготуванні страв, вживання неякісних харчових продуктів та недотримання правил особистої гігієни. Ймовірними чинниками передачі були молочні, м’ясні та рибні продукти, готові страви. В осередках за місцем проживання хворих проводилися лабораторні дослідження об’єктів навколишнього середовища. Обстежено коло осіб, які мали ризик одночасного інфікування. Проведено дезінфекційні заходи, спрямовані на видалення збудників інфекційних хвороб із об’єктів домашнього вжитку та побуту.
Зареєстровано 3 випадки хронічного вірусного гепатиту «С».
Заходи в осередках щодо встановлення місця ймовірного зараження вірусними гепатитами продовжуються.
Інфекцій з повітряним механізмом передачі серед дітей до 18 років зареєстровано: 84 випадки вітряної віспи, 12 випадків кору, 5 випадків кашлюку та 2 випадки скарлатини. Захворюваність вітряною віспою зменшилось на 38 випадків у порівнянні з показником за минулий тиждень, захворюваність кором збільшилась на 7 випадків, захворюваність на кашлюк зменшилась на 5 випадків, захворюваність на скарлатину на рівні попереднього звітнього періоду.
Зареєстровано 13 випадків паразитарних захворювань, з них 92,3% серед дітей до 18 років. В осередках ентеробіозу та аскаридозу за місцем проживання досліджувались проби з навколишнього середовища та проведено обстеження контактних осіб.
При реєстрації захворювань серед дітей, які відвідують дитячі дошкільні установи та навчально-виховні заклади в усіх випадках відповідно до рекомендацій, наданих спеціалістами Центру, запроваджено протиепідемічні заходи.
Зокрема, проводився медичний нагляд за дітьми, які були в контакті з хворим, та дітьми, які мали ризик одночасного інфікування, проводилось їх обстеження, дезінфекційні роботи, інші профілактичні та протиепідемічні заходи.

Протиепідемічні заходи, спрямовані на попередження поширення захворювань, в осередках інфекційних хвороб тривають.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми