Оперативна інформація про протиепідемічні заходи
в осередках інфекційних та паразитарних захворювань

 

За період з 16.06.2017 по 22.06.2017 до Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) з лікувально-профілактичних закладів області надійшло 148 екстрених повідомлень про інфекційні та паразитарні захворювання. Серед захворілих частка дітей до 18 років становить 70,2%.
З приводу гострих кишкових інфекцій впродовж останнього тижня за медичною допомогою звернулось 77 хворих, з них дітей до 18 років – 72,7%. При проведенні епідеміологічних обстежень в осередках за місцем проживання хворих встановлено, що у більшості випадків причиною виникнення захворювань є порушення температурного режиму при зберіганні сировини та порушення технології приготуванні страв, вживання неякісних харчових продуктів та недотримання правил особистої гігієни. Чинниками передачі були фрукти, ягоди, молочні, м’ясні продукти та контакт з інфекційними хворими. В осередках за місцем проживання хворих проводилися лабораторні дослідження об’єктів навколишнього середовища. Обстежено коло осіб, які мали ризик одночасного інфікування. Проведено дезінфекційні заходи, спрямовані на видалення збудників інфекційних хвороб із об’єктів домашнього вжитку та побуту.

Зареєстровано 3 випадки вірусного гепатиту, з них 2 випадки хронічного вірусного гепатиту «С» та 1 випадок вірусного гепатиту невстановленої етіології.

Заходи в осередку щодо встановлення місця ймовірного зараження вірусним гепатитом продовжуються.

Інфекцій з повітряним механізмом передачі серед дітей до 18 років зареєстровано: 28 випадків вітряної віспи, 3 випадки  скарлатини та по одному випадку епідемічного паротиту та краснухи.

З приводу реєстрації туберкульозу органів дихання Центром отримано 5 екстрених повідомлень. За результатами епідеміологічного розслідування у місцях проживання хворих туберкульозом спільно з фтизіатричною службою складено план оздоровчих та профілактичних заходів, проведено заключні дезінфекційні заходи.

Зареєстровано ураження педикульозом у 1 особи.

Зареєстровано 1 випадок хвороби Лайма.

Зареєстровано 20 випадків паразитарних захворювань, з них 60,0% серед дітей до 18 років. В осередках ентеробіозу та аскаридозу за місцем проживання досліджувались проби з навколишнього середовища та проведено обстеження контактних осіб.

При реєстрації захворювань серед дітей, які відвідують дитячі дошкільні установи, в усіх випадках відповідно до рекомендацій, наданих спеціалістами Центру, запроваджено протиепідемічні заходи.

Зокрема, проводився медичний нагляд за дітьми, які були в контакті з хворим, та дітьми, які мали ризик одночасного інфікування, проводились дезінфекційні роботи, інші профілактичні та протиепідемічні заходи.

Протиепідемічні заходи, спрямовані на попередження поширення захворювань, в осередках інфекційних хвороб тривають.

 

 

 

НАВІГАЦІЯ