Оперативна інформація про протиепідемічні заходи
в осередках інфекційних та паразитарних захворювань

За період з 22.11.2019 по 28.11.2019 до Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) з закладів охорони здоров’я області надійшло – 315 екстрених повідомлень про інфекційні та паразитарні захворювання. Серед захворілих частка дітей до 18 років становить 82,8 %.
З приводу гострих кишкових інфекцій впродовж останнього тижня за медичною допомогою звернулось 50 хворих, з них діти до 18 років становлять 60%.

При проведенні епідеміологічних обстежень в осередках за місцем проживання хворих встановлено, що у більшості випадків причиною виникнення захворювань є порушення температурного режиму при зберіганні сировини та порушення технології приготуванні страв, вживання неякісних харчових продуктів та недотримання правил особистої гігієни. Ймовірними чинниками передачі були молочні, м’ясні та рибні продукти, готові страви. В осередках за місцем проживання хворих проводилися лабораторні дослідження об’єктів навколишнього середовища. Обстежено коло осіб, які мали ризик одночасного інфікування. Проведено дезінфекційні заходи, спрямовані на видалення збудників інфекційних хвороб із об’єктів домашнього вжитку та побуту.

Зареєстровано 6 випадків вірусного гепатиту, із них 5 випадків хронічного вірусного гепатиту «С» та 1 випадок вірусного гепатиту невиясненої етіології.

Заходи в осередках щодо встановлення місця ймовірного зараження вірусними гепатитами продовжуються.

Інфекцій з повітряним механізмом передачі серед дітей до 18 років зареєстровано: 186 випадків вітряної віспи, 8 випадків кору, 5 випадків  скарлатини та 1 випадок кашлюку.
Зареєстровано 29 випадків паразитарних захворювань, з них 65,5 % серед дітей до 18 років. В осередках ентеробіозу та аскаридозу за місцем проживання досліджувались проби з навколишнього середовища та проведено обстеження контактних осіб.

При реєстрації захворювань серед дітей, які відвідують дитячі дошкільні установи та навчально-виховні заклади в усіх випадках відповідно до рекомендацій, наданих спеціалістами Центру, запроваджено протиепідемічні заходи.

Зокрема, проводився медичний нагляд за дітьми, які були в контакті з хворим, та дітьми, які мали ризик одночасного інфікування, проводилось їх обстеження, дезінфекційні роботи, інші профілактичні та протиепідемічні заходи.

Протиепідемічні заходи, спрямовані на попередження поширення захворювань, в осередках інфекційних хвороб тривають.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми