Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога
 
Страви з грибів — традиційний продукт у раціоні харчування мешканців багатьох регіонів України, у тому числі і Буковини. На території нашої країни росте майже 2 000 видів шапинкових грибів, до 500 з них вважають їстівними. Найчастіше гриби використовують як приправи до страв або ж у консервованому вигляді.
З початку  2021  року на території  Чернівецької області зареєстровано один  випадок отруєння грибами у побуті, внаслідок якого отруїлось 2  людей (сім’я). Отруєння було викликане вживанням - власноруч заморожених, варених грибів - глив (вешенки) .
 В 2020 році на території Чернівецькій області було зареєстровано 7 випадків отруєння грибами у побуті, внаслідок яких отруїлось 16  людей, з них 3 дітей (мешканці Глибоцького, Кіцманського, Новоселицького та Путильського районів та м. Чернівці). Отруєння були викликані грибами «Рядовками» та  «Голубінками»
Державна установа «Чернівецький обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров’я України» нагадує правила споживання грибів.
Гриби є доволі специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.
Вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.
Як не отруїтися грибами

 

Симптоми отруєння грибами

Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів:

За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря!
Перша допомога у разі отруєння грибами

Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм.

Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!

 


 

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test