Про епідемічну ситуацію з гострих респіраторних вірусних інфекцій в Чернівецькій області за 05 тиждень 2024 року

За 05 тиждень 2023 року у Вижницькому районі зареєстровано 1219 випадків ГРВІ, що на 39,6% більше, ніж минулого тижня, у Дністровському районі зареєстровано 1054 випадки ГРВІ, що на 21,0% більше, ніж минулого тижня, у Чернівецькому районі зареєстровано 4582 випадків ГРВІ, що знаходиться на рівні минулого тижня.

У Чернівецькій ОТГ за 05 тиждень 2024 року зареєстровано 2541 випадок ГРВІ, що на 6,1% менше показника минулого тижня.

Кількість випадків COVID-19 знизилась порівняно з попереднім тижнем, зареєстровано 44 випадки, що на 24 випадки менше показника минулого тижня. З метою своєчасного реагування на зміну епідемічної ситуації, за даними Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф проводиться щоденний аналіз стану захворюваності (викликів) на грип/COVID-19, пневмонії.

Протягом 05 тижня за результатами лабораторних досліджень матеріалу від хворих з ознаками ГРВІ виявлено вірус грипу типу А (4) та віруси респіраторної групи інфекцій – парагрип (2), РС-вірус (2), SARS-CoV-2 (20).

Щоб не заразитися грипом чи ГРВІ дотримуйтеся таких правил:

1. Часто мийте руки, та не торкайтеся обличчя, оскільки очі, рот та ніс для інфекції є вхідними воротами. При кашлі та чханні хворий виділяє збудник у навколишнє середовище, тож якщо ви торкаєтесь забруднених поверхонь, а потім обличчя, ви збільшуєте шанси збудника потрапити в організм. Часте миття рук з милом допоможе захиститися.

2. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі, або в навчальних закладах.

3. Розвивайте корисні звички, стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся корисною їжею.

4. Тримайте дистанцію з людьми які мають прояви ГРВІ такі як кашель або чхання, якщо захворіли – залишайтеся вдома.

Пам’ятайте, раннє розпізнавання небезпечних ознак є надзвичайно важливим. Саме тому для постановки діагнозу необхідно звернутися до лікаря, який призначить лікування та буде контролювати стан вашого здоров’я чи здоров’я вашої дитини.

Також слід пам’ятати, що найкращим методом профілактики захворювань на грип та COVID-19 є вакцинація.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test