Про епідемічну ситуацію з гострих респіраторних вірусних інфекцій в Чернівецькій області за 01 тиждень 2024 року

За 01 тиждень в Чернівецькій області зареєстровано 4501 випадків ГРВІ, у тому числі 70 випадки COVID-19. Серед захворівших 2364 дітей, що становить 53% від усіх випадків. Госпіталізовано 108 осіб, у тому числі 16 хворих з COVID-19. Захворюваність ГРВІ на території області знаходиться на середньому рівні інтенсивності, епідемічний поріг перевищено на 3,2%. В порівнянні з минулим тижнем, захворюваність знизилась на 15%.

За 01 тиждень 2023 року у Вижницькому районі зареєстровано 505 випадки ГРВІ, що на 24% менше, ніж минулого тижня, у Дністровському районі зареєстровано 667 випадків ГРВІ, що на 31% менше, ніж минулого тижня, у Чернівецькому районі зареєстровано 3329 випадків ГРВІ, що на 9% менше, ніж минулого тижня.

У Чернівецькій ОТГ за 01 тиждень 2024 року зареєстровано 1946 випадків ГРВІ, що на 11% менше показника минулого тижня.

Кількість випадків COVID-19 на 01 знизилась порівняно з попереднім тижнем, зареєстровано 70 випадків, що на 12 випадків менше показника минулого тижня. З метою своєчасного реагування на зміну епідемічної ситуації, за даними Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф проводиться щоденний аналіз стану захворюваності (викликів) на грип/COVID-19, пневмонії.

Протягом 01 тижня за результатами лабораторних досліджень матеріалу від хворих з ознаками ГРВІ виявлено вірус грипу типу А (7) та віруси респіраторної групи інфекцій – РС-вірус (9), SARS-CoV-2 (14).

Найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання на COVID-19 та грип є вакцинація. Щеплення проти COVID-19 є безоплатним, отримати його можна звернувшись до свого сімейного лікаря або пункту вакцинації. Рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першої бустерної дози складається з 3 щеплень. Перша бустерна доза вводиться через 5 місяців після первинної вакцинації. Особам, які в групі ризику тяжкого перебігу захворювання, рекомендовано щепитися додатковою бустерною дозою через півроку після попередньої. Необхідність у додатковій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідситуації.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test