Про епідемічну ситуацію з гострих респіраторних вірусних інфекцій в Чернівецькій області за 02 тиждень 2024 року

За 02 тиждень в Чернівецькій області зареєстровано 4664 випадків ГРВІ, у тому числі 82 випадки COVID-19. Серед захворівших 2326 дітей, що становить 50% від усіх випадків. Госпіталізовано 116 осіб, у тому числі 19 хворих з COVID-19. Захворюваність ГРВІ на території області знаходиться на середньому рівні інтенсивності, епідемічний поріг перевищено на 6,9%. В порівнянні з минулим тижнем, захворюваність зросла на 4%.

За 02 тиждень 2023 року у Вижницькому районі зареєстровано 611 випадків ГРВІ, що на 21,0% більше, ніж минулого тижня, у Дністровському районі зареєстровано 754 випадки ГРВІ, що на 13,0% більше, ніж минулого тижня, у Чернівецькому районі зареєстровано 3299 випадків ГРВІ, що на 0,9% менше, ніж минулого тижня.

У Чернівецькій ОТГ за 02 тиждень 2024 року зареєстровано 1808 випадків ГРВІ, що на 7,1% менше показника минулого тижня.

Кількість випадків COVID-19 зросла порівняно з попереднім тижнем, зареєстровано 82 випадки, що на 12 випадків більше показника минулого тижня. З метою своєчасного реагування на зміну епідемічної ситуації, за даними Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф проводиться щоденний аналіз стану захворюваності (викликів) на грип/COVID-19, пневмонії.

Протягом 02 тижня за результатами лабораторних досліджень матеріалу від хворих з ознаками ГРВІ виявлено вірус грипу типу А (7) та віруси респіраторної групи інфекцій – РС-вірус (2), SARS-CoV-2 (23).

Грип — це вірусне захворювання з високим рівнем заразності, можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має  симптоми подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. За перших симптомів звертайтеся до сімейного лікаря.  Самолікування  може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Найбільш ефективним методом запобіганню захворювання на COVID-19 та грип є вакцинація. Щеплення проти COVID-19 є безоплатним, отримати його можна звернувшись до свого сімейного лікаря або пункту вакцинації. Рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першої бустерної дози складається з 3 щеплень. Перша бустерна доза вводиться через 5 місяців після первинної вакцинації. Особам, які в групі ризику тяжкого перебігу захворювання, рекомендовано щепитися додатковою бустерною дозою через півроку після попередньої. Необхідність у додатковій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідситуації.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test