Про епідемічну ситуацію з гострих респіраторних вірусних інфекцій  в Чернівецькій області за 47 тиждень 2023 року

За 47 тиждень (20.11.2023 – 26.11.2023) в Чернівецькій області зареєстровано 5452 випадки ГРВІ, у тому числі 175 випадків COVID-19. Серед захворівших 3650 дітей, що становить 66,9% від усіх випадків. Госпіталізовано 63 особи, у тому числі 43 хворих з COVID-19. Захворюваність ГРВІ на території області знаходиться на середньому рівні інтенсивності. В порівнянні з минулим тижнем, захворюваність зросла на 3%. У Чернівецькій ОТГ зареєстровано дуже високий рівень захворюваності, у Вижницькому районі – високий рівень захворюваності, у Чернівецькому районі – середній рівень захворюваності, у Дністровському районі – низький рівень захворюваності.
Кількість випадків COVID-19 продовжує знижуватися, на 47 тижні кількість захворілих зменшилась на 7%. З метою своєчасного реагування на зміну епідемічної ситуації, за даними Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф проводиться щоденний аналіз стану захворюваності (викликів) на грип/COVID-19, пневмонії.
Протягом 47 тижня за результатами лабораторних досліджень матеріалу від хворих з ознаками ГРВІ виявлено віруси респіраторної групи інфекцій – SARS-CoV-1 (19), РС-вірус (2).
Гострі респіраторні захворювання супроводжуються ураженням верхніх дихальних шляхів, що може перешкоджати нормальному диханню.
Типовими ознаками ГРВІ є нездужання, ломота в тілі, головний біль, кашель, нежить, підвищення температури тіла.
Щоб уникнути небезпечних наслідків, в першу чергу необхідно вакцинуватись від грипу та COVID-19. Не використовувати для профілактики   антибіотики.
Пам’ятайте, раннє розпізнавання небезпечних ознак  є надзвичайно важливим.  Саме тому для постановки діагнозу необхідно звернутися до лікаря, який призначить лікування та буде контролювати стан вашого здоров’я чи здоров’я вашої дитини.
Телефонуйте 103, якщо з’явились небезпечні ознаки:

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test