ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ - «ЗАХИСТИМОСЯ РАЗОМ!»

Щороку в усьому світі проводиться тиждень імунізації, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цього року тиждень імунізації відзначають з 24 по 30 квітня і має на меті привернути увагу світової спільноти до важливості колективних дій та відповідальності зі зміцнення громадського імунітету та імунітету кожної людини окремо.

В Україні питання імунізації населення постає особливо гостро, адже причиною спалаху кору є саме недостатній рівень імунізації. Ця тенденція стосується багатьох країн Європи, тому цьогоріч у Європейському регіоні тиждень імунізації проходить під гаслом «Захистимося разом!».

За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті. Разом з тим в світі налічується близько 20 млн. невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які не мають захисту від потенційно смертельних інфекційних хвороб.

Глобальний план дій щодо вакцин, схвалений 194 державами - членами на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в травні 2012 року, покликаний запобігти мільйонам випадків смерті від захворювань до 2020 року за рахунок загального доступу до імунізації.
Для подолання спалаху кору за рекомендаціями ВООЗ рівень вакцинованого населення має складати не менше 95%, залишаються незахищеними передусім ті особи, у яких є медичні протипокази до щеплень.
Також варто нагадати, що завдяки новим і комбінованим вакцинам можна захистити підлітків і дорослих людей від таких хвороб як грип, менінгіт і рак (рак шийки матки і печінки). Щеплені проти грипу хворіють у 10 разів рідше, ніж не вакциновані. Щорічні випадки смерті від грипу зареєстровані у нещеплених осіб.

Підвищити рівень вакцинації населення можна виключно шляхом розуміння кожного члена суспільства наслідків свого рішення. Лише колективна відповідальність може зумовити безпеку для здоров’я тих людей, які мають протипоказання до вакцин.

 

 

НАВІГАЦІЯ