29 жовтня всесвітній день боротьби з інсультом

Щороку 29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом.
День заснований у 2006 році Всесвітньою організацією боротьби з інсультом (WSO), яка об’єднує представників з 85 країн світу. Головне завдання заходів цього Дня – підвищення обізнаності світової спільноти, і, перш за все молоді, про проблему інсульту, важливість правильного і своєчасного надання першої допомоги й, звісно, про профілактичні заходи.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні щороку діагностують близько 150 тисяч інсультів і понад 100 тис. людей помирають від інсульту та інших порушень кровотоку в мозку. На жаль, тільки 20% українців після інсульту повертаються до нормального життя.
Нині в Україні один з найвищих рівнів захворюваності, смертності та інвалідизації від цієї хвороби в Європі. Тому у 2020 році лікування гострого мозкового інсульту є пріоритетом в Програмі медичних гарантій.

Інсульт: причини та види

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.
Існують два різновиди інсульту:

Головні прояви інсульту

Прояви інсульту залежать від ураженої частини мозку.
Як правило, під час інсульту виникають такі симптоми:

Зверніть увагу, що інколи інсульт може проявитися лише інтенсивним головним болем.
Якщо ви помітили хоча б один із цих проявів, особливо після епізоду підвищеного артеріального тиску, негайно викликайте екстрену допомогу! 
Що швидше пацієнту нададуть фахову допомогу, то більші його шанси уникнути важких ускладнень.

Фактори ризику інсульту: високий артеріальний тиск, малорухливий спосіб життя, наявність шкідливих звичок (куріння і надмірне вживання алкоголю), високий рівень холестерину в крові, ожиріння і діабет. Змінивши свій спосіб життя можна значно знизити ризик інсульту.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми
New web-site test