У зв’язку з реєстрацією епідемії кору в сусідній Румунії, спалахів кору в Україні, наявністю сприятливих умов для виникнення та поширення кору на території Чернівецької області, 6 лютого 2017 року Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» спільно з Департаментом охорони  здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації проведено нараду-семінар  з питань профілактики, діагностики і лікування кору.

Зазначену нараду-семінар організовано з метою підвищення кваліфікації медичних працівників закладів охорони здоров’я області та забезпечення якісного епідеміологічного нагляду за кором в Чернівецькій області.

В роботі семінару взяли участь заступники головних лікарів лікувально-профілактичних закладів краю, лікарі загальної практики – сімейної медицини, лікарі-терапевти, лікарі-педіатри, лікарі-інфекціоністи, лікарі-епідеміологи.

Завідувач відділу Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Юрій Падурару акцентував увагу присутніх на високих ризиках виникнення спалахів кору в Чернівецькій області та необхідності забезпечення своєчасного реагування на перші випадки захворювання, проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів. 

Довідково: За 2016 рік в Чернівецькій області зареєстровано 3 випадки кору (Заставнівський район-2, Глибоцький район–1), серед них 1 дитина. В 2015 був зареєстрований 1 випадок кору.

Кір – інфекційна хвороба вірусного походження. Збудником кору є вірус із сімейства параміксовірусів. Вірус кору зазвичай передається через прямий контакт, а також повітряним шляхом, інфікує слизову оболонку, а потім поширюється по організму. Інфікуватись вірусом кору можна під час розмови, при кашлі, чханні.

 Інкубаційний період (момент від потрапляння збудника в організм до появи перших ознак захворювання) триває в середньому 9-17 днів.

Джерелом інфекції є хвора людина з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. 

Проявом хвороби є підвищення температури, кашель, нежить, кон’юнктивіт та дрібно-плямистий висип, який має низхідний характер.

Після перенесеного захворювання можуть виникати ускладнення у вигляді пневмонії (запалення легенів), менінгіту (запалення мозкових оболонок), енцефаліту (запалення мозку).

Невакциновані діти раннього віку та вагітні жінки піддаються найвищому ризику захворювання на кір та розвитку ускладнень, включаючи смертельний результат.

Захворіти на кір може будь-яка людина, що не має імунітету - той, хто не був вакцинований.

Кір залишається однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку в усьому світі.

Низькі рівні охоплення плановими щепленнями в Україні дітей, зокрема, проти кору можуть призвести до ускладнення епідемічної ситуації.

На даний час лікувально – профілактичні заклади області в достатній кількості забезпечені вакциною проти кору для проведення планових щеплень.

Найбільш дієвим засобом захисту проти кору є імунопрофілактика. Щеплення проти цієї інфекції проводяться планово та за епідемічними показами.

При появі перших симптомів захворювання необхідно обмежити контакт хворого з оточуючими, викликати медичного працівника.

 

 

НАВІГАЦІЯ