Захистіть себе: лептоспіроз

Лептоспіроз  - небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.
Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.
Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше - гризунів.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).  Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.

В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження.  Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.  

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.

Лептоспіроз лікують антибіотиками. Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою - зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.

Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування у потенційно зараженій воді і контактів із інфікованими тваринами. 

Довідково.        

На території Чернівецької області захворюваність лептоспірозом реєструються щорічно. За 2014 рік зареєстровано 17 випадків лептоспірозу, з яких 2 закінчились смертю, у 2015 році – 9 випадків, з них 2 закінчились смертю, за 2016 рік зареєстровано 7 випадків, з них 4 закінчились смертю.
 

За 7 місяців 2017 року випадків захворювання на лептоспіроз не території області не зареєстровано. Одночасно, за останні кілька днів серпня госпіталізовано 4 хворих з підозрою на лептоспіроз.

Показник інфікованості лептоспірами мишоподібних гризунів за 7 місяців 2017 року зберігається на рівні аналогічного періоду попереднього року (4,5% досліджених зразків) – інфіковані гризуни виявлялись на всій території області, крім Герцаївського, Новоселицького, Сторожинецького районів.

 

 

 

НАВІГАЦІЯ