Підписано меморандуми про співпрацю в рамках розбудови
систем громадського здоров’я у Чернівецькій області

Нещодавно у ході розбудови системи громадського здоров’я у Чернівецькій області відбулось підписання меморандумів про співпрацю між Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

Окремо меморандуми також були підписані між Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» та Чернівецьким обласним центром із профілактики та боротьби зі СНІДом, Чернівецьким обласним протитуберкульозним диспансером та Чернівецькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України.

Як відзначає в. о. ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Гопко, в основному взаємодія зі сторонами, які підписали меморандуми передбачає консолідацію зусиль для реалізації проєкту «Розвиток регіональних систем громадського здоров’я» (RSSH) на виконання програми Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.

- Система громадського здоров’я – це комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, збільшення тривалості активного та працездатного віку й заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднання зусиль усього суспільства. Відтак, важливо, щоб до розбудови даного напрямку медичної галузі були залучені представники різних організацій, котрі допоможуть не тільки вдало стартувати громадському здоров’ю у Чернівецькій область, а й забезпечать постійну підтримку роботи служби та її розвиток, - каже Наталія Гопко.

Система громадського здоров’я як основа профілактичної медицини повинна передбачати основні заходи у сфері охорони здоров’я та бути спрямованою на збереження здоров’я населення і зменшення обсягу витрат на медичне обслуговування.
Відповідно до підписаних меморандумів, основними напрямками співробітництва є:
- спільна розробка обґрунтування необхідності створення регіонального центру громадського здоров’я; 
- проведення фінансово-економічних розрахунків витрат на організацію та функціонування системи громадського здоров’я в Чернівецькій області;
- спільна підготовка та поширення аналітично-інформаційних матеріалів у сфері громадського здоров’я;
- сумісне проведення заходів передбачених Планом заходів щодо реалізації комунікаційної стратегії з громадського здоров’я у Чернівецькій області у 2019-2021 роках;
- участь в проведенні засідань робочої групи з питань розвитку системи громадського здоров’я та підготовки матеріалів до засідань;
- участь в розробці та реалізації Стратегічного плану розвитку системи громадського здоров’я в Чернівецькій області на 2019-2021рр., Чернівецької обласної програми з громадського здоров’я та інших програм та планів у сфері громадського здоров’я;

- спільного проведення робочих нарад, тренінгів, зустрічей, семінарів, конференцій, масових заходів, промоакцій, моніторингових заходів тощо, з питань промоції здоров’я та адвокації системи громадського здоров’я.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми