Менінгококовий менінгіт

В Україні реєструється близько 300 випадків щорічно.
В Чернівецькій області – до 10 випадків щорічно.
Летальність в Україні – до 35%
В Чернівецькій області – до 20%
В 2018 році в Чернівецькій області зареєстровано 8 випадків Менінгококової інфекції, в тому числі 2 випадки в м. Чернівці.
За 3 місяці 2019 року в Чернівецькій області зареєстровано 4 випадки Менінгококової інфекції, з них 1 випадок в м. Чернівці.

Менінгококовий менінгіт - це бактеріальна форма менінгіту, серйозна інфекція, що вражає оболонку мозку. Він може призводити до важкого ураження мозку, а при відсутності лікування в 50% випадків закінчується смертельним результатом.
Збудниками менінгіту є цілий ряд різних бактерій. Однією з таких бактерій, здатної викликати великі епідемії, є Neisseria meningitidis.

Передача інфекції
Бактерія передається від людини людині через краплі виділень з дихальних шляхів або горла носія. Тісний і тривалий контакт, такий як поцілунок, чхання або кашель в сторону іншої людини або проживання в безпосередній близькості з інфікованою людиною-носієм (наприклад, в загальній спальні або при спільному користуванні посудом), сприяє поширенню хвороби.
Зазвичай інкубаційний період триває 4 дні, але може варіюватися від 2 до 10 днів.
Вважається, що 10% -20% населення є носіями N.meningitidis в будь-який момент часу. Однак в епідемічних ситуаціях число носіїв може бути вище.

Симптоми
Найпоширенішими симптомами є ригідність потиличних м'язів, висока температура, чутливість до світла, сплутаність свідомості, головний біль і блювота.
Навіть в разі діагностування та належного лікування на ранніх стадіях хвороби 5% - 10% пацієнтів помирають, як правило, через 24-48 годин після появи симптомів.
У 10% - 20% людей, що вижили бактеріальний менінгіт може призводити до пошкодження мозку, втрати слуху або труднощів у навчанні.
Менш поширеною, але ще більш важкою (часто смертельної) формою менінгококової інфекції є менінгококовий сепсис, для якого характерні геморагічний висип і швидко розвивається циркуляторний колапс.

Вакцинація від менінгіту не входить до календаря щеплень в Україні як обов'язкова, а відноситься до рекомендованих. Тож специфічна вакцина від менінгіту не закуповується за кошти державного бюджету, але може закуповуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством, або громадянами у приватному порядку.
Так, в Україні зареєстрована вакцина від менінгококової інфекції – «Менактра».
Україна за кошти державного бюджету закуповує Hib-вакцину від гемофільної інфекції: вакцину для профілактики захворювань, збудником яких є HAEMOPHILUS INFLUENZAE типу b, серед яких і менінгіт.

При появі симптомів захворювання необхідно своєчасно звертатися за медичною допомогою.

 

 

НАВІГАЦІЯ