Про результати  моніторингових досліджень факторів навколишнього середовища в навчальних закладах області.

На виконання «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально – профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Чернівецької області на 2019 рік» Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за 3 місяці 2019 року в цілому по області моніторинговими відвідуваннями були охоплені 76 навчальних закладів, у тому числі:  50 загальноосвітніх  навчальних закладів,  24 дошкільних навчальних закладів та 2 школи-інтернати.       
За  результатами лабораторних досліджень із 37 проб води джерел водопостачання - 1 (2,7%) проба не відповідала нормативам за бактеріологічними показниками та 4 (10,8%) за санітарно-хімічними  показниками. Відхилення встановлені в навчальних закладах Вижницького, Глибоцького, Сторожинецького та Сокирянського районів. Також досліджено 21 пробу води джерел водопостачання за паразитологічними показниками, відхилень не виявлено.
Досліджено 77 проб води кип’яченої за бактеріологічними показниками,  з яких 6 (7,8%) не відповідали нормативам у навчальних закладах Вижницького, Заставнівського та Сторожинецького районів.
Із 1580  відібраних санітарно-гігієнічних змивів з посуду та інвентарю на харчоблоках, у 77 (4,8%) випадках встановлено їх бактеріальне забруднення у навчальних закладах всіх районів області та м. Чернівці, крім Герцаївського, Глибоцького та Кельменецького районів.
Відібрано 715 змивів з овочів та фруктів на кишковий ієрсиніоз та псевдотуберкульоз. За результатами проведених лабораторних досліджень виділено Y. enterocolitica (збудник кишкового ієрсиніозу) у 2-х (0,3%)  зразках змивів в закладі Заставнівського району.
Проведені моніторингові обстеження дали змогу  виявити ризики впливу навколишнього середовища на стан здоров'я дітей та своєчасно запроваджувати комплекс санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекційних та неінфекційних хвороб, харчових отруєнь.
Так, при реєстрації відхилень від санітарних норм у зразках води питної, проводилось знезараження  джерела водопостачання з контрольним відбором проб.  При виявленні бактеріально  забруднених об’єктів внутрішнього середовища здійснювались дезінфекційні заходи з наступним відбором змивів.

На адресу керівників навчальних закладів, де виявлялись потенційні ризики впливу навколишнього середовища на стан здоров'я дітей,  направлені листи з рекомендаціями щодо проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів спрямованих на  покращення умов навчання та перебування дітей в установах.

 

 

НАВІГАЦІЯ