Медики та освітяни обговорили координацію дій,
спрямованих на локалізацію спалаху кору серед студентів

17 жовтня у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації під керівництвом директора відомства Оксани Андрієць, в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталії Гопко та за участю заступника директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марії Поліщук, завідувача відділу епідемічного нагляду, профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрія Падурару та представників Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я Чернівецької міської ради, Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, а також керівництва ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича та Чернівецького торгівельно-економічного інституту Київського національного торгівельно-економічного університету відбулось засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію із захворюваності на кір в області.

Необхідність організації засідання штабу була зумовлена спалахом кору в Чернівецькому національному університеті, де з 25 вересня2019 року й донині на кір захворіли 8 студентів.

У ході засідання проаналізовано стан захворюваності на кір загалом, а також зосереджено увагу на особливостях спалаху цієї хвороби серед студентів ЧНУ, зокрема на значній кількості контактних осіб.

Задля належного забезпечення проведення протиепідемічних заходів, ефективного реагування на подолання спалаху та попередження зростання кількості захворілих надалі, у вищих навчальних закладах мають бути визначені особи-координатори для співпраці із Департаментом охорони здоров’я та ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ». Заплановано, що дані фахівці повинні не тільки оперативно повідомляти медиків у разі появи нових випадків захворювання на кір у їхніх вишах, а й здійснити збір та узагальнення інформації про вакцинальний статус усіх студентів.

Проведення даної роботи необхідне для того, щоб Департамент охорони здоров’я міг організувати постачання достатньої кількості вакцини для імунізації проти кору студентів, які бажають отримати захист або які не мають відомостей про вакцинацію. Передбачено, що фахівці Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я забезпечать розгортання та роботу тимчасових пунктів щеплень на базі даних ВНЗ.

Крім того, під час засідання було зосереджено увагу на організації медичного спостереження за особами, які контактували з хворими на кір, для оперативного виявлення нових випадків хвороби.

Нарада кір 17 жовтня

Нарада кір 17 жовтня

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми