Епідеміологи, бактеріологи, інфекціоністи та фахівці
первинної ланки області взяли участь у нараді-семінарі

1 листопада у Чернівцях за організації Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації та Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відбулась нарада-семінар з питань профілактики, діагностики, лікування дифтерії та епідеміологічного нагляду за кором, грипом та ГРВІ.

У навчаннях взяли участь лікарі первинної медичної допомоги області, а також епідеміологи, бактеріологи та інфекціоністи.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації - начальник управління медичної допомоги населенню Марія Поліщук, відкриваючи нараду-семінар,зосередила увагу на важливості охоплення якомога більшої кількості населення імунізацією задля забезпечення належного захисту від ряду інфекційних захворювань.

- Усім нам доводиться жити в умовах ще неподоланого спалаху кору та на початку епідсезону захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. Крім того, вже маємо в Україні спалах дифтерії. Захворювання вже зареєстроване Луганській, Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій областях та місті Київ. У Чернівецькій області ще немає випадків захворювання на дифтерію, однак це тільки питання часу. Випадки хвороби є майже у всіх областях, які територіально межують з нашою. Відтак ризик появи дифтерії й на Буковині дуже високий. Аналогічну ситуацію з кором спостерігали, коли у Чернівецькій області випадки кору були зареєстровані після того, як у сусідніх регіонах вже тривали спалахи цього захворювання. Кір реєструється в області й сьогодні, проте завдяки проведеним вакцинальним кампанія їх інтенсивність вже менша. Зокрема, впродовж минулого року в області було щеплено від кору більше 30 тисяч осіб, а за 9 місяців 2019-го від кору вакцинували вже понад 20 тисяч осіб, - каже Марія Поліщук.

- Епідситуація з дифтерії в Україні суттєво загострилась, особливо останнім часом. Тільки за останні десять днів жовтня зафіксовано 18 хворих на дифтерію і лабораторно підтверджено велику кількість носіїв інфекції. Оскільки імунізація населення нашого краю проти дифтерії є недостатньо та враховуючи легкий шлях передачі інфекції, складається досить напружена  ситуація. Тож працюємо на випередження й готуємось до оперативного та ефективного реагування у разі появи хворих на дифтерію в Чернівецькій області, - додає завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України», координатор групи експертів Департаменту ОЗ за фахом «Епідеміологія» Юрій Падурару.

У ході навчань учасники мали нагоду заслухати ряд доповідей високопрофесійних фахівців та науковців Буковини з питань епідеміології, інфекційного контролю тощо.

Також їм в черговий раз було наголошено на важливості проведення активних кампанії з імунізації населення, а також підкреслено необхідність активізації санітарно-освітньої роботи щодо захисту від дифтерії.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми