На вул. О. Кобилянської агітували кинути курити

З нагоди Міжнародного дня відмови від куріння, 21 листопада, у Чернівцях відбулася просвітницька акція. Її організували та провели працівники ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України», КМУ «Обласний центр здоров’я». Акція відбулася на вулиці імені Ольги Кобилянської. У рамках акції перехожим роздавали листівки з роз’ясненням щодо шкоди куріння, його негативного впливу на здоров’я людини.

- Проблема тютюнопаління вкрай актуальна для України. Україна посідає перше місце в Європі за кількістю курців, а за останні роки в Україні зростає частка курців серед жінок та дітей та залишається високою розповсюдженість куріння серед чоловіків. Так, серед жінок за останні 20 років розповсюдженість тютюнопаління збільшилась у 4 рази, приблизно третина 18-25 річних - постійні курці, а більше половини всіх курців свою першу цигарку викурили у віці до 12 років, - відзначає головний лікар Чернівецького обласного центру здоров’я Андрій Попадюк. - У свою чергу доведено, що ранній початок вживання тютюну є передвісником появи проблем, пов’язаних з наркотиками та алкоголем. Тютюн є легальним наркотиком, який дуже швидко розповсюджується, руйнуючи психічне і фізичне здоров’я людини.

Водночас, за словами завідувача відділом ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрія Падурару, його руйнівний вплив можна зупинити, припинивши тютюнопаління. Тому для цього, за словами Юрія Олексійовича, одним із основних методів боротьби з тютюнопалінням є денормалізація цього явища у суспільстві, що є хоча й поступовим, проте цілком реальним процесом.

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми