Лабораторний контроль за  місцями масового відпочинку

 

         З метою гігієнічної оцінки безпечності річкової води та грунту в місцях масового відпочинку населення Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) у межах здійснення моніторингу на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжі) станом на 30 серпня 2018 року  відібрано та досліджено 130 проб води за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками, 127 проб за паразитологічними показниками, 52 проби за вірусологічними показниками та 74 проби на наявність холероподібних вібріонів. Відхилення за бактеріологічними показниками встановлено у 17 пробах води (з них у 16 - з річки Прут в районі пляжу м.Чернівці та 1 - з річки Дністер в районі рекреаційної  зони  м.Новодністровськ),  в 1 пробі води  з річки Дністер в районі с.Репужинці Заставнівського району, на початку серпня, було виявлено НАГ вібріон ІІ групи по Хейбергу (останні результати  негативні).

Фахівцями Центру досліджено 47 проб грунту з пляжів за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками, 59 проб за паразитологічними показниками, 34 проби за вірусологічними показниками. Відхилення від нормативів встановлено в 3 пробах грунту з пляжу м.Чернівці за бактеріологічними та паразитологічними показниками.

За результатами проведених лабораторних досліджень фахівці Центру не рекомендують купатись в р. Прут в районі міського пляжу.

 

НАВІГАЦІЯ