Важливо про поліомієліт!

Вірус поліо є дуже заразним. Поліомієліт (поліо) – це високоінфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може привести до паралічу або навіть до смерті.

Параліч може наступати на все життя, і багато жертв поліо отримують каліцтва через це захворювання. 5–10% паралізованих помирають через ураження дихальних м’язів.

Поліо може передаватися від дитини до дитини та інфікувати їх без жодних симптомів, поки не призведе до зараження та паралічу однієї дитини, яка не має щеплення. Поліомієліт вражає головним чином дітей у віці до 5 років.

Параліч трапляється в 1 з 200 дітей, інфікованих цим вірусом.

Якщо у дитини раптово з’являються ознаки кульгавості, атрофії м’язів або біль в ногах чи руках, негайно повідомте свого сімейного лікаря. Це можуть бути потенційні ознаки поліомієліту. Також ознаками поліомієліту може бути: гострий початок захворювання, підвищення температури тіла, головний біль, біль у горлі, нежить, блювота і проноси.

Вірус може жити в зараженій слині або калі інфікованої особи протягом багатьох тижнів. Він передається під час контакту з калом або слиною інфікованої особи: як правило, через брудні руки до рота, а після цього розмножується у кишечнику. Крім того, побутові предмети та іграшки, заражені від калу або слини, можуть переносити вірус до рук, а потім і до рота дитини.

Поліо може заражати воду та їжу, якщо люди не миють руки, а також через зовнішнє середовище (від калу інфікованої людини).

Щоб попередити зараження дитини на поліомієліт треба обовязково дотримуватись Календаря профілактичних щеплень в Україні!

Батьки, не допускайте ризику інфікування ваших дітей поліомієлітом – зробіть їм щеплення проти поліомієліту!

 

Керівництво
Структурні підрозділ
Відокремлені структурні підрозділи
Послуги
Державні закупівлі
Публічна інформація
Санепідситуація в області
Контакти
Атестація
План моніторингових досліджень
Паспорт бюджетної програми